MAXtv Prva liga, 15. kolo, 05.11.2016, 15:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5508

Niko Rukavina • subota, 05.11.2016.

Rijeka je na kišnoj Rujevici upisala novu pobjedu nad Hajdukom u Jadranskom derbiju. Iako su gosti poveli u 60. preko Marka Futacsa, bivši Hajdukovac Josip Elez je u sljedećih 15 minuta zabio dva pogotka za preokret i učvršćivanje liderske pozicije svoje momčadi.

Rijeka ni 17. uzastopnu utakmicu ne zna poraz od Hajduka, a Matjaž Kek upisao je svoju 10 pobjedu u 15 utakmica protiv Splićana od kada je preuzeo klupu Rijeke. Domaćini su pod teškim vremenskim uvjetima zasluženo slavili. U prvom dijelu nadigrali su Hajduk, a u nastavku su ekspresno preokrenuli vodstvo gostiju.

Rijeka je jako dobro otvorila utakmicu, u 5. minuti imala je prvu veliku priliku kada je Mario Gavranović lijepo gurnuo za usamljenog Marka Vešovića kojem Lovre Kalinić brani stopostotnu šansu.

Uz priliku Vešovića, Rijeka je još nekoliko puta zaprijetila u prvih 15 minuta, a novu veliku prigodu stvorili su u 24. kada je Franko Andrijašević lijepim udarcem pogodio gredu.

Rijeka je nastavila s pritiskom, u 25. Vešovićev udarac brani Kalinić, a deset minuta kasnije Andrijašević je gurnuo za Alexandera Gorgona koji za trenutak kasni na loptu. Posljednju šansu u poluvremenu imao je najbolji igrač Rijeke Andrijašević, ali je njegov udarac otišao kraj Hajdukovog gola.

Početkom nastavka Marko Futacs uputio je prvi udarac u okvir Rijekinog gola, ali je to Andrej Prskalo lagano obranio.

Hajduk je u nastavku utakmice puno bolje djelovao u odnosu na prvo poluvrijeme iako nije stvorio pravu šansu sve do 60. kada su gosti poveli. Lorenco Šimić je ispucao loptu duboko iz svoje polovice, Futacs je pretrčao Josipa Eleza i rutinski matirao Prskala za vodstvo svoje momčadi.

Rijeka se brzo pribrala i već šest minuta kasnije došla do izjednačenja. Nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju, Andrijašević je vratio loptu za Eleza koji s ruba kaznenog prostora, uz veliku pomoć Šimića, vara Kalinića za 1:1 i ispavlja pogrešku kod Hajdukovog gola.

Rijeka nakon izjednačenja nije stala s pritiskom. Prvo je pokušao Vešović, a u 75. domaćini su došli do preokreta. Sjajni Stefan Ristovski je centrirao, a od Hajdukove obrane zaboravljeni Elez glavom pogađa za 2:1.

Pokušao je ubrzo na drugoj strani Franck Ohandza, no do kraja utakmice Rijeka je bila i bliže pogotku, sigurno je držala prednost i upisala novu pobjedu protiv ljutog rivala.