MAXtv Prva liga, 7. kolo, 28.08.2016, 21:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2012
Suci: Ivan Bebek, Vedran Đurak, Davor Kožarec
Ante Ćorić 2'
El Arbi Hillel Soudani 49'
Dinamo

Branimir Korać • nedjelja, 28.08.2016.

Prvoligaš s najdužom serijom utakmica bez pobjede nije uspio iznenaditi Dinamo i uzeti barem bod. U borbenoj i na trenutke nervoznoj utakmici Dinamo je naplatio domaće pogreške i odnio sva tri boda pobjedom 2:1 golovima Ćorića i Soudanija dok je u završnici Ljubanović samo smanjio zaostatak...

Nakon uspješno odrađenog posla u kvalifikacijama za Ligu prvaka, Dinamo je gostovao u Puli kod Istre 1961 i upisao pobjedu 2:1. Puljani su bili poželjan protivnik Modrima koji su se dosta istrošili u Salzburgu. Domaćin nije predstavljao ozbiljnu prijetnju i protiv nekog slabijeg protivnika morat će tražiti prekid niza utakmica bez pobjede koji traje od 17. listopada prošle godine. Puljanima se, eto, polako bliži godišnjica.

Dinamo je imao savršen ulazak u utakmicu. Poklon domaćina iskoristio je Junior Fernandes koji se sjurio prema golu i već u drugoj minuti u sredini pronašao Antu Ćorića, a ovaj rutinski zabija za vodstvo.

Nakon postignutog gola Dinamo je primirio igru, malo se povukao, a Puljani to nisu znali iskoristiti i stvoriti veće probleme. Do kraja prvog dijela Modri su imali i bolje prilike, posebno onu Soudanija nakon što je udarac Juniora Fernandesa zaustavila vratnica. Lopta se odbila samom Soudaniju na sedam-osam metara i on umjesto da pogodi prazan gol, puca vrlo loše.

U samoj završnici prvog dijela lopta je završila iza leđa Šempera, međutim pogodak Solomona nije priznat jer je već ranije dosuđen prekršaj nad Jonasom.

U drugi dio Modri kreću novim pogotkom. U 48. minuti dosuđen je slobodni udarac na 26-27 metara, izveo ga je Benković čiji udarac Iveša odbija u gredu, Soudani ponovno natrčava, ali ovaj put i zabija.

Šest minuta kasnije Iveša dobrom intervencijom zaustavlja pokušaj Fernandesa, lopta dolazi do Antolića koji puca loše i preko gola.

Sve do završnice susreta igralo se između dva kaznena prostora, a onda je utakmica dobila na zanimljivosti. U 88. minuti nakon ubačaja Jurkića glavom u padu loptu u mrežu šalje Ljubanović što je bio znak Istri da krene po poravnanje. Domaćin se posve otvorio, ostavio je puno prostora, ali 3-4 Dinamove kontre loše su okončane i ostalo je 2:1 za goste.