MAXtv Prva liga, 7. kolo, 27.08.2016, 21:00 h, Stadion na Rujevici, gledatelja: 3451

Branimir Korać • subota, 27.08.2016.

Sedam utakmica u nizu Rijeka nije uspjela svladati Slaven Belupo, sada je napokon uspjela. Na Rujevici je bila bolja s 2:0, a gosti su imali malo šanse nakon što su ostali s čovjekom manje...

Željko Kopić imao je dosad lijek za Rijeku, prošle sezone izbacio ju je u Kupu, a u prvenstvu ostao neporažen, ali i tome je došao kraj. Ovaj put Riječani su ipak bili bolji, odnijeli su pobjedu 2:0 i tako napokon prekinuli tu za njih neugodnu seriju.

Domaćin je bolje krenuo u utakmicu i odmah počeo prijetiti. Već nakon deset minuta igre pokušao je Gavranović, ali njegov udarac nije bio dobar.

Pritisak je rastao, nizale su se izgledne situacije domaćina, ali nije bilo prave prijetnje za gostujućeg vratara, sve do 29. minute kada domaćin dolazi do vodstva.

Na 17 metara pao je Matei, dosuđen je slobodni udarac, a Rumunj je preko živog zida pogodio za vodstvo domaćina.

U završnici prvog dijela Jovičić spašava pogodak ispred Gavranovića, ali nakon te dobre reakcije slijedi loša i u 43. minuti zarađuje drugi žuti karton i Koprivničanci ostaju s igračem manje.

U nastavku susreta gosti s igračem manje nisu mogli previše napraviti, a sve je bilo jasno kada je u 58. minuti Musa skrivio kazneni udarac koji Bezjak pretvara u novi pogodak.

Tu su se i Riječani zadovoljili temirno priveli susret kraju za nova tri boda.