Hrvatski kup, 1/16 finala, 23.09.2015, 15:30 h, Bednja, gledatelja: 1.500
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Sanja Rođak-Karšić
Bekim Balaj 41'
Roman Bezjak 81'
Filip Bradarić 89'
Rijeka

Rijeka najefikasnija, Tomasov najraspoloženiji, dvoznamenkasti broj golova gostiju

Branimir Korać • srijeda, 23.09.2015.

Beletinec je ugostio Rijeku i svjedočio teškom porazu tamošnje Bednje protiv prvoligaša. Riječani su utrpali čak deset golova i projurili u osminu finala Kupa...

Matej Banić
59'
12
Edo Bosilj
64'
15
Leon Bosilj
67'
Saša Paska
9
(do 57')
Matjaž Kek

Gostovanje kod Bednje bilo je tek lakši trening za Riječane koji su slavili s čak 10:0 i plasirali se u osminu finala Kupa. Riječani iz prošlosti imaju neugodna iskustva iz kup natjecanja stoga su opreznije ušli u dvoboj.

Matjaž Kek može biti zadovoljan, od početka je njegova momčad očekivano dominirala i na kraju je posve zasluženo stigla do vrlo visoke pobjede.

Bednja je izdržala samo sedam minuta. Marin Tomasov izveo je korner, a pred golom je najspretniji bio Moises koji glavom šalje loptu u mrežu.

Moises je Tomasovu uzvratio asistencijom u 21. minuti kada ga je lijepo proigrao, a najraspoloženiji igrač Rijeke rutinski zabija za povećanje vodstva.

Drugu asistenciju na susretu Tomasov je upisao deset minuta kasnije kada je ubacio iz prekida, a Samardžić glavom zabio treći pogodak. Stoper Riječana bio je uspješan i dvije minute kasnije da bi u završnici prvog poluvremena Zuta proigrao Balaja za 5:0.

Nisu se Riječani zadovoljili ovim vodstvom i nastavili su napadati i puniti mrežu domaćina i u drugom dijelu. Od 50. do 77. minute Tomasov zabija još tri gola i odvodi Rijeku na ogromnih 8:0 da bi do kraja susreta Roman Bezjak i Filip Bradarić odveli Rijeku do dvoznamenkaste prednosti.

Nakon rekordne gostujuće pobjede, Rijeka zadovoljna prolazi u osminu finala i okreće se Koprivnici i gostovanju kod Slaven Belupa