Hrvatski kup, 1/16 finala, 23.09.2015, 15:30 h, Nova Gradiška, gledatelja: 3.000

Branimir Korać • srijeda, 23.09.2015.

Hajduk je rutinski odradio gostovanje u Novoj Gradišci gdje je igrao protiv Sloge i visoko slavio sa 7:0. Splićani su brzo slomili otpor domaćina i dalje nije bilo problema...

Josip Jelančić
58'
19
Luka Blazina
65'
18
Antonio Kovačević
78'
Damir Burić

Nogometaši Hajduka u prvom ovosezonskom nastupu u Kupu gostovali su u Novoj Gradišci gdje su za protivnika imali domaću Slogu i rutinski odradili posao.

Damir Burić izveo je jaku postavu, nije previše kalkulirao i igrači su odgovorili na željeni način. Od početka su lomili otpor domaćina i vrlo brzo stigli do prvog pogotka.

Već u osmoj minuti obrana Sloge je pokleknula, a Tino Sven Sušić s 15-ak metara poslao je loptu u gol te doveo Hajduk u vodstvo.

Deset minuta kasnije novi pogodak za Splićane. Ovaj put Tudor je odradio dobar dio posla, proigrao Caktaša koji lijepo zabija za povećanje prednosti.

Vrlo brzo domaćin mora ponovno po loptu u mrežu, Elvir Maloku odlično je reagirao i iskoristio ukazanu priliku za povećanje prednosti.

Do kraja prvog dijela Splićani su još jednom svladali domaćeg vratara Plavca, učinio je to ponovno Sušić koji s ruba kaznenog prostora zabija za 4:0.

Sloga je u drugom poluvremenu izdržala bez primljenog pogotka do 73. minute. Tada ipak nije imala rješenje za ubačaj Mujana koji je Sušić glavom poslao u mrežu za svoj hat-trick.

U samoj završnici još dva pogotka Splićana, prvo je u 84. minuti Josip Bašić zabio nakon još jedne asistencije Tudora da bi tri minute kasnije točku na i stavio Mujan.