MAXtv Prva liga, 23. kolo, 01.03.2015, 17:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 7.000

Niko Rukavina • nedjelja, 01.03.2015.

Nogometaši Hajduka i Zadra remizirali su na Poljudu u posljednjoj utakmici 23. kola MAXtv Prve lige. Zadrani su nakon 18. minuta već imali prednost od 2:0, no Splićani su dvama pogocima u nastavku utakmice uspjeli dohvatiti bod.

Vlatko Blažević
41'
21
Tonći Mujan
74'
17
Mohammed Okechukwu Aliyu
89'
Igor Štimac

Nakon ovog remija ni Stanko Poklepović ni Igor Štimac ne mogu biti zadovoljni konačnim ishodom. Naime, Zadrani su do 69. minute imali prednost od 2:0 i vrlo su dobro stajali na terenu, a Hajduk je protiv fenjeraša na domaćem trenu izgubio dva vrlo bitna boda u borbi za Europu.

Hajduk je vrlo dobro ušao u utakmicu. Anton Maglica je u razmaku od dvije minute iz izglednih situacija pogodio stativu i pucao pored gola. No, Zadrani su ubrzo kaznili Splićane i došli su do vodstva u 12. minuti. Domagoj Pušić se probio kroz obranu domaćih i uposlio bivšeg Hajdukovca Dragu Gabrića koji iz blizine poentira za vodstvo Zadrana.

Hajduk se nije ni snašao a Zadar je poveo s 2:0. U 18. minuti Avdija Vršajević u svojem kaznenom prostoru ruši Želimira Terkeša za jedanaesterac iz kojeg je precizan bio Frane Čirjak.

Hajduku je nakon dva neočekivana „udaraca“ trebalo vremena da se oporavi i ponovno postane opasan po gol gostiju. Dobre prigode za Bijele do kraja su poluvremena propustili Dejan Mezga i Tino Sven Sušić.

U drugi dio Zadar je krenuo još agresivnije. Strijelac drugog pogotka, Čirjak, dva put je dobro zaprijetio Lovri Kaliniću, a prigodu je imao i Pešić.

Hajduk je uspio smanjiti prednost u 69. minuti. Vršajević je prošao po desnoj strani, uposlio Andriju Balića koji zabija iz blizine za smanjenje vodstva gostiju.

Hajdukovce je zabijeni pogodak pokrenuo i ubrzo su došli do izjednačenja. u 75. minuti poentirao je Maglica na drugu asistenciju Vršajevića.

Hajduk je nakon izjednačenja krenuo po sva tri boda, no Maglica je iz izgledne situacije pucao ravno u Mladena Matkovića. Pešić, koji je danas radio mnogo problema Hajdukovoj obrani, u 82. je nakon kontre pucao pored stative. Do kraja se rezultat nije mijenjao te su momčadi podijelile bodove.

• Obrisan korisnik01.03.2015. u 20:58
    Da sam trener Zadra kaznio bi Pešića zbog sebičnosti. Svoj interes je stavio ispred interesa momčadi
  • ivos01.03.2015. u 20:55
    Mamić je kriv!
    ivos
  • Obrisan korisnik01.03.2015. u 19:47
    obistinile su se riječi špace sa presice jučer: niti ćemo se braniti, niti napadati :)
  • Obrisan korisnik01.03.2015. u 19:30
    cudne tekme to je za nevjerovat... Zadar ce dugo zaliti za onime kod 2:0 i kontrom 4 na 1,to se ne vida svaki dan kako je lik bio sebican...inace,veoma vam je los izvjestaj,imao je Zadar jos jednu slicnu kontru,ni rijeci o tome ni o jos zanimljivih situacija...