MAXtv Prva liga, 23. kolo, 27.02.2015, 18:00 h, Pula, Aldo Drosina, gledatelja: 1.500

Josip Piršljin • petak, 27.02.2015.

Istra 1961 je bila vrlo blizu da poslije četiri mjeseca upiše pobjedu u domaćem prvenstvu. Puljani su do 88. minute vodili protiv Lokomotive, no veselje im je oduzeo Marko Kolar.

Iako im je malo nedostajalo, zeleno-žuti ipak nisu stigli do četvrte pobjede ove sezone u MAXtv Prvoj ligi. Ostat će na tri, najmanje u prvenstvu, a protiv Lokomotive su zaradili jedan bod. Puljani su tijekom većine susreta bili bolji od Zagrepčana, no nepreciznost ih je koštala slavlja.

Pamić je u špicu postavio Špehara, a iza njega igrali su Tomić, Jo i Franjić. Ivković je, pak, od prve minute ubacio u ofenzivnu liniju Marka Kolara što se pokazalo dobrim potezom jer je upravo Kolar donio bod Lokomotivi.

U početku utakmice obje su ekipe imale nekoliko šansi, no poveli su Istrani u 23. minuti. Jo i Pavlović su odigrali dupli pas nakon čega je srpski nogometaš ubacio za Tomića. Bivši napadač Hrvatskog dragovoljca u padu je uspio pogoditi mrežu Simona Sluge.

U prvom poluvremenu nije bilo više promjene rezultata, a igra se "rasplamsala" u nastavku. Istra 1961 je bila bolji suparnik, trudili su se Pamićevi igrač postići i drugi pogodak, no propustili su realizirati nekoliko dobrih šansi.

Kazna je stigla u 88. minuti. Kolar je poveo kontranapad, činilo se kako je zakomplicirao stvar, no potom je dobro odmjerenim udarcem iskosa pronašao donji desni kut Brkića i donio Lokomotivi vrijedan bod. U zadnjim trenucima Leko je dobio drugi žuti karton zbog otezanja kod izvođenja kornera.

• Mithrandir28.02.2015. u 11:58
    Kakve smiješne golove ova Istra prima iz kola u kolo, a kao imaju čvrstu obranu.