MAXtv Prva liga, 14. kolo, 02.11.2014, 19:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 3500

Ante Zovko • nedjelja, 02.11.2014.

Treći put zaredom u prvenstvu Hajduk je upisao pobjedu na gostujućem terenu. Zadar, kao i na Poljudu, nije bio dostojan suparnik Splićanima koji su već poslije prvog dijela dobrim dijelom riješili dvojbe.

Lovre Čirjak
46'

Miroslav Blažević
11
(do 74')
10
(do 81')
Igor Tudor

Avdija Vršajević i Mijo Caktaš donijeli su u prvom poluvremenu golove za mirni nastavak u kojem je Jean Koaussi upisao svoju drugu asistenciju na utakmici, za Nikolu Vlašića.

Ovo je bila peta Hajdukova gostujuća pobjeda u nizu u svim natjecanjima, a sedma bez poraza. Osijek je još u kolovozu nanio Bilima posljednji gostujući poraz sezone. S ovom pobjedom Hajduk se učvrstio na trećoj poziciji i mirno čeka nastavak sezone.

Hajduk je od početka davao do znanja da je kvalitetnija momčad i igra se uglavnom vodila na Zadrovoj polovici, ali veznjaci Splićana često su gubili lopte i davali Zadranima prilike za brze udare. Tako su prilike imali Weitzer, Pešić i Bilaver, a Hajduk je pak mogao povesti autogolom Hrgovića, no Bilaver je izbio s gol-linije.

Do vodstva Hajduk je došao poslije duge akcije u kojoj se kružilo oko domaće obrane, a onda je Kouassi ubacio Vršajeviću koji utrčao na drugu stativu i glavom poentirao.

U 34. minuti Zadar je tražio jedanaesterac zbog igranja rukom Nižića, ali umjesto toga s bijele točke Hajduk je udvostručio vodstvo. Bilaver je startao na Kouassija, a Caktaš je bio precizan.

Hrgović, kojeg je Torcida imala na piku tijekom cijelog dotadašnjeg dijela susreta, bio je sve nervozniji, a kako je imao žuti karton, Miroslav Blažević ostavio ga je u svlačionici na poluvremenu.

Hajduk je u drugom dijelu mirno kontrolirao situaciju ne potrošivši se mnogo, a u završnici i zapečatio pobjedu. Raspoloženi Kouassi je pobjegao Zadranima i asistirao Vlašiću povratnom loptom svega dvije minute nakon što je mladi veznjak ušao u igru.

• Obrisan korisnik02.11.2014. u 23:02
    lijepo si sve sročio. malo se jesam pomučio da dešifriram, ali dobro, lijepo da se vraćaš na dinamo...ako imaš oči i mozak onda raspoznaješ razliku između ta 2 penala. također ako mi pokažeš ikakav kontakt kod pada kouassija, još jedan bod za tebe...
  • Obrisan korisnik02.11.2014. u 22:00
    Zagorac mislim da je su se Dinamovci ozlijedili u Opatiji(kod onog penala), pa ovaj tjedan nisu pobijedili.
  • Obrisan korisnik02.11.2014. u 21:53
    jel ima netko informacije da je sve u redu s kouassijem. onaj nalet je mogao biti koban da ga je bilaver dodirnuo....