MAXtv Prva liga, 3. kolo, 03.08.2014, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Bojan Zobenica (Vinkovci)

Ivana Strahija • nedjelja, 03.08.2014.

Sve važno odigralo se u prvih 45 minuta dvoboja Osijeka i Splita u Gradskom vrtu. Pala su oba gola, a kad je potom počela teška kiša, bilo je manje-više nemoguće složiti smislenu akciju...

Mario Kvesić
58'
10
Ante Erceg
66'
7
Ivan Jukić
90'
Ivan Matić

Nakon dva poraza, konačno su i Osječani upisali prvi bod, kazat će navijači da su predugo čekali. No, ekipa Tomislava Rukavine iscrpila se borbom za ostanak u prošloj sezoni i u ovu krenula neizvjesno, prvo doživjela teški poraz kod kuće od Lokomotive, a onda i na tradicionalno neugodnom gostovanju u Zadru imala probleme s realizacijom.

Nasuprot tome, Splitovci su u Osijek stigli kao favoriti zahvaljujući pobjedi nad Zadrom i remijem nad Istrom u prvenstvu, ali i sjajnim izdanjem u Europskoj ligi, u kojoj su već pet utakmica za redom Crveni s Parka mladeži bez poraza. Koliko god lijepi niz bio, na momke Ivana Matića je natjecanje na dva fronta sigurno ostavilo traga te je trener od svojih momaka tražio da ne posustanu u Osijeku, kad su već mogli protiv Čornomoreca.

Vezane vijesti

Od prve minute je gostujući sastav pokušao nametnuti svoju igru i pritiskati na vrata domaćina, a lijepu su šansu stvorili Nino Galović i Denis Glavina, koja međutim nije pronašla svoj put ka mreži.

No, rezultat se mijenja u 18. minuti, kad je Goran Roce dobio loptu od Tomislava Radotića, pobjegao Saši Novakoviću, prošao Osijekovu obranu i ubacio pred gol Osijeka, gdje je spreman i raspoložen Glavina, kojem je pošlo za nogom matirati Zvonimira Mikulića.

Slavlje i "dokaz" Crvenima da su bolji nije međutim trajao dugo, jer je domaćinima dostajalo dvije minute da vrate stvari na početak. U akciji na Splitovoj polovici, Borna Barišić još je jednom pokazao "nos" za igru prenijevši ubačenu loptu glavom na Josipa Mišića, koji sa 16 metara šalje preciznu loptu u gol Splita, na koju Andrija Vuković nije stigao odgovoriti.

To je bilo to što se golova tiče, a kako je skoro počela i teška uporna kiša, nogometaši u Gradskom vrtu sve su manje mogli stvarati prilike. Umorni Splitovci vjerojatno su jedva čekali da završi utakmica, malo su se i opustili, što su umalo iskoristili domaćini preko Mile Škorića, koji je u završnici susreta imao sjajnu priliku glavom, no ovog je puta gostujući golman bio spreman.

Na kraju, oba sastava mogu biti zadovoljna, Osječani jer su došli do boda i pokrenuli se s nule, a gosti jer su i dalje neporaženi. I dok Split ve gleda prema novom europskom izazovu, prvoligaši iz Osijeka na ovom će bodu graditi igru i za iduće kolo, kad u grad na Dravi stiže hrvatski prvak.

• glopa03.08.2014. u 23:32
    "U akciji na Splitovoj polovici, Borna Barišić još je jednom pokazao "nos" za igru prenijevši ubačenu loptu glavom na Josipa Mišića, koji sa 16 metara šalje preciznu loptu u gol Splita..." - Nije Borna Barišić prebacio loptu glavom, nego Benedikt Mioč!