MAXtv Prva liga, 19. kolo, 07.12.2013, 19:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 200
Suci: Igor Pristovnik, Dario Vrabec, Andrija Olujić (svi Zagreb)

Vedran Babić • subota, 07.12.2013.

Druga utakmica 19. kola MAXtv Prve lige završena je pobjedom gosta, barem na papiru. Lokomotiva je u zagrebačkom derbiju s 3:1 u Sigetu svladala Hrvatski dragovoljac uz dva pogotka Marka Pjace...

Marin Jakšinić
46'
19
Marko Brtan
46'
33
Matias Zubak
75'
Davor Mladina
20
(do 82')

Tomislav Ivković

Lokomotiva nastavlja svoj pozitivan niz protiv Hrvatskog dragovoljca. I u petom međusobnom susretu momčad s Kajzerice porazila je Sigećane, a treći put ove sezone. Završilo je 3:1.

Dragovoljci su se predstavili u dobrom svjetlu, igrali su hrabro kao i uvijek, ali im je, također kao uvijek, nedostajalo konkretnosti i efikasnosti u napadačkim akcijama.

Lokomotiva je povela nakon pola sata igre golom Pjace, Dragovoljac je izjednačio početkom nastavka preko Zlatara, a novo vodstvo momčadi Tomislava Ivkovića donio je Šovšić nekoliko minuta kasnije. Do kraja utakmice Sigećani su dali sve od sebe ne bi li stigli do izjednačenja, no umjesto toga primili su i treći gol u sudačkoj nadoknadi. Strijelac - ponovno Pjaca.

Hrvatski dragovoljac krenuo je hrabro i već u petoj minuti bio blizu vodstva. Poslije kornera je Mrčela iz okreta pucao, Šarlija obranio, a Ljubičić "otpadak" poslao visoko preko grede.

Lokomotiva je uzvratila u devetoj minuti udarcem Šituma ravno u Čovića, a dvije minute kasnije Jajčinović iz slobodnog udarca u obećavajućoj zoni gađa pored desne vratnice.

U 20. minuti Mišić je s vrha kaznenog prostora pucao preko grede, a onda je u 31. Lokomotiva povela. Šitum je iz igre izbacio cijelu obranu Dragovoljca i u čistu priliku gurnuo Pjacu, koji je lako matirao Čovića.

Unatoč primljenom pogotku, Sigećani se nisu dali obeshrabriti. Samo tri minute kasnije bili su blizu izjednačenja - Tomić je zatresao vratnicu udarcem s 15 metara iskosa. Do kraja poluvremena Jajčinović je iz obećavajuće situacije, sa 7-8 metara iskosa, pucao jako loše.

Trener Dragovoljca Davor Mladina reagirao je ostavivši u poluvremenu u svlačionici Rašića i Živkovića. Umjesto njih na teren je poslao Jakšinića i Brtana. I odmah u 49. minuti Sigećani su izjednačili.

Šarlija je u nastojanju izbijanja lopte pred Sivonjićem malo istrčao sa svojih vrata, a s lijeve je strane Tomić prihvatio loptu i ubacio za Zlatara, koji ju sa 7-8 metara posprema u nebranjenu mrežu.

No izjednačenje nije dugo trajalo. Lokomotiva je povukla kontru, Mišić je ušao u kazneni prostor Dragovoljca i na drugoj strani pronašao Šovšića, koji s par metara udaljenosti lako pogađa za novu prednost svoje momčadi.

U 61. minuti Šitum je Mišiću namjestio odličnu priliku za povećanje vodstva, no bivši igrač Cibalije loše je zahvatio loptu. Minutu kasnije Ljubičić je snažnim udarcem iz daljine testirao Šarliju.

Sigećani su svim silama nastojali doći do boda, dok su se Lokosi malo počeli povlačiti i čekati svoju priliku iz kontri. U 75. minuti Mladina je na travnjak poslao i svog posljednjeg aduta s klupe, Zubaka, umjesto Ljubičića.

Pet minuta kasnije Dragovoljci su imali sjajnu priliku za izjednačenje - Zlatar je uposlio Jajčinovića, čiji udarac s desetak metara Šarlija brani. U 88. Zubak je za malo zakasnio na ubačaj Jajčinovića i bio je to posljednji trzaj Dragovoljca. U sudačkoj nadoknadi Trebotić je ubacio, a Pjaca glavom zabio za konačnih 3:1.

Dragovoljac tako ostaje prikovan za dno ljestvice sa samo devet osvojenih bodova, dok je Lokomotiva prestigla Split na četvrtoj poziciji. Ne samo to, Ivkovićevi igrači imaju i utakmicu više od Crvenih.

U posljednjem kolu ove jeseni, ali i kalendarske godine, Dragovoljac gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa, a Lokomotva u osječkom Gradskom vrtu. Sigećani će u Koprivnici biti bez Špehara, Ljubičića i Tomića, koji su zaradili treće žute kartone.

• Zdren08.12.2013. u 01:33
    bilo je još dosta prilika, moglo je komotno biti 3:3. bar bi se tih 100-200 ljudi razveselilo
    Zdren
  • Obrisan korisnik07.12.2013. u 22:35
    Lokomotiva svojom igrom nije zaslužila pobjedu. Inače znaju igrati lijepo, ali ovdje su pobjedili ne zasluženo. Dragovoljac nije znao iskoristiti svoje šanse, a Lokomotiva je uzela ponuđeno.
  • Obrisan korisnik07.12.2013. u 21:47
    Za par godina on i Mišić nosioci Dinama i repke.