MAXtv Prva liga, 18. kolo, 30.11.2013, 15:00 h, Stadion u Stanovima, Zadar, gledatelja: 800
Suci: Strahonja Marijo (Zagreb) Vrabec Dario (Zagreb) Crnčić Jerko (Vrbovec)
Istra 1961

Istra 1961 drugi put u četiri dana porazila Zadrane i učvrstila se na šestom mjestu

Lovro Štrbinić • subota, 30.11.2013.

Nogometaši Istre 1961 uspješno su apsolvirali gostovanje u Stanovima, gdje su momčad Zadra porazili drugi put u četiri dana. Nakon slavlja u Kupu, Istra je ove subote u prvenstvu upisala pobjedu 4:0, a posao im je uvelike olakšan nakon isključenja Bilavera u prvom dijelu...

Marcel Heister
57'
27
Josip Tadić
57'
30
Marin Oršulić
63'
Ferdo Milin
2
(do 51')
9
(do 46')
Igor Pamić

U utorak su na stadionu Aldo Drosina igrači Istre 1961 u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa pobijedili Zadar rezultatom 1:0, a dalmatinski prvoligaš priliku za uzvrat imao je u prvenstvenom susretu nakon samo četiri dana. Ipak, posljednje subote u studenom pulski klub došao je do vrijednog gostujućeg slavlja za povećanje prednosti u odnosu na posljednjeplasirani klub.

Najbitniji trenuci utakmice odvili su se nešto manje od pola sata nakon prvog sučevog zvižduka. U 28. minuti je crveni karton zaradio Bilaver, a već minutu potom Istra 1961 je osim u prednosti po broju igrača na travnjaku došla i u onu mnogo važniju rezultatsku prednost. Strijelca vodećeg pogotka za goste bio je Franjić.

S tim rezultatom otišlo se na predah, a već u prvoj minuti nastavka susret je zapravo prelomljen. Nakon jedne polukontre lopta je na desnoj strani došla do Križmana, a on je prizemnim udarcem, uz malu pomoć travnjaka, matirao Matkovića. Zadrani nisu potom mogli ozbiljnije zaprijetiti, a uskoro je pulski klub dodatno povećao svoje vodstvo.

U 59. minuti je jedan dobar ubačaj s desne strane u vlastitu mrežu pospremio Ante Sarić za velikih 0:3, a konačni ishod postavio je Batarelo pogotkom 11 minuta prije kraja susreta.

Zadar je tako doživio šesti domaći poraz u devetom prvenstvenom susretu u Zadru ove sezone i ostao na sedmoj poziciji, a priliku da ga preskoči sutra ima Slaven Belupo. Istra 1961 je četvrtom gostujućom prvenstvenom pobjedom učvrstila svoj plasman na šestom mjestu, pobjegla je Zadranima na šest bodova i ukupno se nalazi 13 bodova od posljednjeg mjesta