Premiership, 4. kolo, 14.09.2013, 18:30 h
Everton
Everton 1:0 Chelsea
Chelsea

Josip Tolić • subota, 14.09.2013.

U posljednjoj subotnjoj utakmici četvrtog kola Premier lige Everton je na svom Goodison Parku slavio nad momčadi Chelseaja. Bilo je 1:0 za Toffeese, a ključni trenutak dogodio se u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Jelavić asistirao Naismithu za veliku pobjedu plavih iz Liverpoola.

Nogometaši Evertona priredili su pravo iznenađenje na Goodison Parku svladavši favorizirani Chelsea 1:0 za prvu pobjedu u četvrtom kolu Premiershipa.

Momčad Joséa Mourinha, za koju je debitirao Kamerunac Samuel Eto'o, imala je inicijativu u prvom poluvremenu, ali je nije uspjela kapitalizirati. Upravo je bivši igrač Anžija imao dobru šansu već u petoj minuti, ali glavom nije uspio pogoditi okvir.

Domaćini, iako su većinu vremena u prvom dijelu provodili u vlastitoj polovici, nisu bili neopasni u onim trenucima kada bi stvorili gužvu pred vratima ekipe sa Stamford Bridgea. Tako je Naismith dobio loptu od Mirallasa po isteku pola sata igre, ali nije uspio uputiti udarac. Gosti su nastavili napadati, no ipak su prvi pogodak - primili.

Igrala se prva minuta sudačkog dodatka. Osman je nabacio s desne strane, na drugoj vratnici sjajno reagira Nikica Jelavić i glavom vraća za Naismitha koji nije imao težak zadatak pogoditi za 1:0 i veliko slavlje na tribinama Goodison Parka.

Nakon velikog odmora stanje na terenu bilo je gotovo preslikano kao u prvih 45 minuta. Ponovo je Chelsea dominirao u posjedu lopte i po broju prilika, ali Howard je uspješno sačuvao svoja vrata. U samoj završnici moglo se Toffeesima to ponovno isplatiti kada je Baines sjajno tukao iz slobodnjaka iz velike daljine, no podebljanje vodstva spriječila je greda.

Svejedno, Everton je sasvim zasluženo uzeo tri boda i dodao još pokoju brigu Joséu Mourinhu koji nakon četiri utakmice ima svega sedam bodova. S druge strane, momčad Roberta Martíneza nastavila je niz neporaženosti prvom pobjedom poslije tri remija i drži devetu poziciju. Nikica Jelavić u igri je proveo 66 minuta kada ga je zamijenio McCarthy.

• Obrisan korisnik14.09.2013. u 22:12
    Eto'o-va nonsalancija ih je kostala tekme, mogo, tj trebo je imat dva prije gola Evertona. Nisam navijac Blues-a
  • Obrisan korisnik14.09.2013. u 22:10