MAXtv Prva liga, 8. kolo, 31.08.2013, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3.500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Dražen Fejer (Bjelovar), Goran Dević (Koprivnica)

Josip Piršljin • subota, 31.08.2013.

Istra ipak nije uspjela iznenaditi Dinamo kao što je Hajduk u prošlom kolu. Pulski otpor slomili su Beqiraj i Soudani pogocima u prvom poluvremenu, a potez utakmice napravio je Fernandes kada je početkom nastavka zabio prekrasan pogodak "škaricama". Pred kraj dvoboja zeleno-žuti su uspjeli tek smanjiti rezultat.

Modri su ugostili Puljane nakon što su pobijedili Austriju u Beču, ali s nedovoljnom razlikom da bi ušli u Ligu prvaka. S obzirom da je Hajduk izgubio od Osijeka, Dinamo je želio svladati Istru kako bi pobjegao najvećem rivalu na četiri boda uoči međusobnog dvoboja u sljedećem kolu MAXtv Prve lige.

Domaćoj su momčadi za ovaj dvoboj nedostajali Sare i Addy zbog ozljeda, dok je Ademi bio suspendiran zbog kartona. Igor Pamić je imao više problema s izostancima jer nije na Maksimiru mogao računati na Križmana, Čaglja, Grafa, Pilipovića i Petraka.

U prvih 20 minuta utakmice nije bilo gotovo nikakvih ozbiljnijih prilika. Dinamo je imao inicijativu, no obrana Istre dotad je dobro funkcionirala. Tek u 22. minuti Sammir je uputio prvi udarac na susretu, a odmah iz sljedeće akcije Dinamo je poveo. Sammir je lijepo asistirao Beqiraju koji se okreće i trese mrežu Ježine te potvrđuje dobru formu u zadnje vrijeme. To mu je bio treći gol u zadnje tri utakmice.

Zagrepčani su nakon gola zaigrali još bolje i počeli sve češće dolaziti u izgledne situacije. Do kraja prvog poluvremena nekoliko su dobrih prilika imali Soudani i Fernandes, a Alžirac se upisao u strijelce u zadnjoj minuti nakon prodora po sredini i preciznog udarca. Istra je u prvih 45 minuta stvorila samo jednu dobru šansu, a nju je propustio realizirati Mario Babić kada je bio sam pred Sandomierskim i pucao ravno u Poljaka.

Početkom nastavka, u 53. minuti, zagrebačka je ekipa došla do novog pogotka. Otprilike četiri tisuće navijača na Maksimiru vidjelo je sjajan potez Fernandesa. Čileanac je na 10 metara od gola loptu zahvatio "škaricama" i prebacio Ježinu za 3:0.

Nakon toga domaći su usporili i nisu više bili toliko opasni za gol Pamićeve ekipe. Istra je prijetila iz kontranapada, a uspjela je smanjiti rezultat u 86. minuti kada je bivši Dinamovac Havojić zabio nakon ubačaja Kenana Hadžića.

• šiškebab01.09.2013. u 10:23
    Kod gola Istre centaršut je izveo broj 27 a to nije Petar Franjić nego Kenan Hadžić, tako da molim autora ovog teksta ispravi pogrešku.
    šiškebab
  • njanjo01.09.2013. u 09:24
    još da je samo dovest nekog kvalitetnog stopera i to je to za europsku ligu
    njanjo
  • Obrisan korisnik01.09.2013. u 05:12
    čekaju se hajduk i rijeka da dignu igru kao dinamo... mit soudani sammir und fernandes
  • Obrisan korisnik01.09.2013. u 01:51
    sammir je definitvno glavni igrac dinama, i doboro je vidjet da se vraca, a soudanu i pogotovo fernades su strasni napadaci kakvih jos nije bilo u hnl-u - sad jos dovest pravog trenera da poslozi obranu i uigra prekide i ovo bi mogla bit dobra sezona u europi...