MAXtv Prva liga, 3. kolo, 28.07.2013, 21:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 4.000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Perica (Šibenik), Pepur (Split)

Hajduk dominantnom partijom i tri pogotka protutnjao Parkom mladeži

Iz Parka mladeži:Bernard Jurišić • nedjelja, 28.07.2013.

Hajduku je pripao prvi od četiri gradska derbija koja će splitski klubovi odigrati ove sezone. Dominantnom partijom Bili su s tri pogotka u mreži protutnjaliu Parkom mladeži i popeli se na čelo prvenstvene ljestvice...

Goran Paracki
46'
16
Tomislav Radotić
55'
9
Mate Bilić
67'
Stanko Mršić
Igor Tudor

Split je dočekao Hajduk u gradskom derbiju odmorniji. Tjedan je prošao od posljednje utakmice Crvenih, dok su Bili tijekom tjedna u Makedoniji rješavali pitanje prolaska u 3. pretkolo Europske lige.

No, u prvih 45 minuta nije se moglo razlučiti tko bi na travnjaku trebao izgledati umornije i iscrpljenije. Osim prvih nekoliko minuta, Hajdukovcima je pripao čitav ostatak prvog dijela u kojem su djelovali i svježnije i uigranije i kvalitetnije.

U petoj i šestoj minuti utakmicu su velikim prigodama otvorili Vojnović i Sušić. Splitovci su na startu imali veći posjed, ali sve je okrenula 16. minuta.

Maglica i Glumac ostali su "jedan na jedan", Splitov stoper srušio je Hajdukovog napadača, a sudac pokazao na bijelu točku. Siguran stijelac bio je Mijo Caktaš, Hajduk je u Parku mladeži poveo. I potpuno okrenuo igru na svoju stranu.

Nakon vodstva igrali su samo Bili, a u 30. minuti stigao je i drugi pogodak. Jozinović je ubacio paralelu kroz kazneni prostor, lopta je prošla kroz šumu nogu do usamljenog Mikanovića na drugoj vratnici. Hajdukov mladac snažno poteže u vratnicu, a lopta se od tragičara Tomislav Glumca odbija u mrežu za 0:2.

Do poluvremena su Hajdukovci tražili i treći gol, a najbliže su mu bili u 41. minuti, kad je Andrijaševićev udarac iz blizine Zagorac sjajnim refleksom izvadio iz donjeg desnog kuta i ostavio svoju momčad u utakmici.

No, ispalo je da je samo odgodio treći pogodak. Četiri minute nakon povratka na travnjak u drugom dijelu Anđelković je oteo jednu loptu na 30 metara i idealno poslužio Antona Maglicu u kaznenom prostoru, a ovaj provlači loptu pored vratara Splita u mrežu za 0:3.

Hajduk je nastavio dominirati, posebno je raspoložen bio Jozinović po lijevom krilu, u puno je navrata probijao bok u slao upotrebljive lopte pred domaćeg vratara.

Splitovci su postigli pogodak u 60. minuti, ali sudac ga je poništio zbog toga što je smatrao da se strijelac Vojnović poslužio rukom. Hajdukovci su na drugoj strani uzvraćali brzim kontrama, ali mreže se više nisu tresle. Vrijedi notirati ovacije koje je u 85. minuti zaradio novi ljubimac Hajdukovih navijača Mislav Anđelković.

Hajduk je dominantno protutnjao Parkom mladeži, i igrom i realizacijom nadmašio je svoje gradske rivale. Na dva najbliža gostovanja u prva tri kola Hajduk je čak osam puta zatresao mrežu svojih protivnika.

• JeremijaX29.07.2013. u 02:07
    Nije bio odgovor tebi, ali nema veze ako si se pronašao u tome. Ja nisam izričito rekao da se Anđelkovića zove što prije u reprezentaciju, zato što nisam neki fanatik bez mozga niti imam nerealna očekivanja, ali kako je momak krenuo u sezonu i kakve partije pokazuje u HNL-u i europi, zašto ne počet... [više na forumu]
    JeremijaX
  • terrible29.07.2013. u 01:29
    Đele je igrao vrhunske utakmice i u Istri. Gledam ga od juniorskih dana i oduvijek mi je bio drag jer je u svakoj utakmici trgao i davao sve od sebe, čak više nego i neki "domaći". A i inače je dečko na mjestu, s mirnom glavom. Hajduk je sigurno dobio odličnog igrača u sredini terena što se polako... [više na forumu]
    terrible
  • Obrisan korisnik29.07.2013. u 00:58
    Ako je ovaj post odgovor meni:Meni se osobno sviđa Anđelković, slažem se sa svime što si napisao, nemam ništa protiv momka, čini mi se vrlo dobra kupovina i poštujem njegovu želju da igra za klub koji navija (dapače, divim se jer takvih igrača nema mnogo). Ja sam samo htio reć da je smiješno da... [više na forumu]