MAXtv Prva liga, 33. kolo, 26.05.2013, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 400
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Perica (Šibenik), Fejer (Bjelovar)

Filip Han • nedjelja, 26.05.2013.

U posljednjem kolu Zagreb je dočekao Rijeku kojoj je pobjeda bila važna zbog nastupa u Europi sljedeće sezone, a za to su im se morali poklopiti i neki drugi rezultati. Riječani su nakon početne uspavanosti svoj dio posla obavili prilično efikasno, zabivši četiri puta. Pjesnici su imali snage jedino za smanjenje velikog zaostatka...

Sven Dedić
46'
29
Jakub Vojtuš
65'

Miroslav Blažević
28
(do 80')
Matjaž Kek

Utakmica u Kranjčevićevoj započela je uspavanim tempom. Obje su momčadi izgledale prilično bezopasno, te nijedna akcija nije bila dovoljno konkretna. Prvo veće uzbuđenje na utakmici dogodilo se u 12. minuti i ono je donijelo i prvi pogodak na utakmici.

Leon Benko natrčao je u šesnaesterac na jedan ubačaj, te pospremio loptu u mrežu i doveo Rijeku u vodstvo.

Utakmica je poprimila novi ton nakon pogotka, obje momčadi su znatno živnule. Nedugo nakon Benkova gola, u dobroj se situaciji našao Abdurahimi, ali je njegov udarac na gol-liniji spasio Neretljak. Drugu solidnu priliku za Zagreb imao je Medić u kaznenom prostoru, no nije bio dovoljno precizan.

Neretljak je još jednom spašavao goste u 35. minuti, ponovnim izbacivanjem lopte s gol-crte, a neiskorištene prilike Zagrebu su se osvetile već dvije minute poslije. Vedran Jugović je jako lijepim udarcem postavio rezultat od 0:2 s kojim su momčadi otišle na odmor.

Nije trebalo proći puno vremena u drugom poluvremenu da Rijeka napravi veliki korak ka osiguravanju pobjede. U 55. minuti gosti su dobili korner. Lopta je nakon izvođenja došla do Benka koji je pucao glavom i postao dvostruki strijelac.

Već pet minuta poslije Rijeka je mogla i četvrti put zabiti, no jaki slobodni udarac Brezovca uspio je zaustaviti Livaković. Uslijedilo je razdoblje bez značajnijih prilika, sve do 78. minute.

Besart Abdurahimi, najbolji strijelac među Pjesnicima, uputio je snažan udarac s lijeve strane i smanjio rezultat na 1:3. Nada u daljnje smanjivanje zaostatka živjela je samo do 80. minute, jer tada je slobodni udarac izveo Antonini Čulina i vratio Riječanima prednost od tri pogotka.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa je konačan rezultat ostao 1:4. Rijeka je upisala vrlo vrijedna tri boda kojima je došla do mjesta u Europi sljedeće sezone, dok će Zagreb svoj put nastaviti u Drugoj HNL.

• Obrisan korisnik27.05.2013. u 11:32
    Nažalost, bojim se da je medić i postavljen za predsjednika da bi se Zagreb uništilo, a Kranjčevićevu pretvorilo u "poslovno-stambeni kompleks".Nadam se da sam u krivu, ali razvoj događaja u gradu i državi govori svoje.
  • USF192627.05.2013. u 00:32
    I Europa ceka nas.......... Zagrebu zelim brz povratak u 1. HNL!
    USF1926
  • Obrisan korisnik26.05.2013. u 21:48
    Čestitke igračima Rijeke na pobijedi, a Zagrebu želim da se dogodine vrati u 1.HNL, gdje mu je i mjesto.
  • Obrisan korisnik26.05.2013. u 21:18
    Sramotno! Da nisam gledao posljednjih 9 kola (slučajna Koprivnica) vjerovao bi da puštaju Rijeci. Može se ispasti iz lige ali to treba učiniti pošteno, sportski i "muški", a oni se opraštaju od 1. lige kao zadnje pi...ce, bez volje, želje i suhih dresova. Malo tko od njih može igrati u 2. ligi jer... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.05.2013. u 20:56
    žao mi zagreba uvijek su bile dobre tekme na kantridi , a nadam se da ćemo mi ugostiti kakvu renomiranu ekipu u europi