MAXtv Prva liga, 25. kolo, 30.03.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Fejer (Bjelovar), Crnčić (Vrbovec)
Zagreb

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 30.03.2013.

Hajduk je pobjedom zaključio 25. kolo MAXtv Prve lige, iako puno teže nego što je izgledalo u prvom poluvremenu. Hajduk je već u 12. minuti imao 2:0, no Zagreb se vratio, ali nije uspio sačuvati bod...

Jakub Vojtuš
71'

Miroslav Blažević

Hajduk se nije mogao nadati boljem ulazu u utakmicu protiv Zagreba. Već nakon 12 minuta Splićani su imali dva pogotka prednosti i mogli su puno mirnije kontrolirati situaciju na terenu.

U petoj minuti Bevab je nakon kornera zakačio Vukovića u svom kaznenom prostoru, a lopte se iznenadno primio kapetan i povratnik nakon ozljede Mario Maloča. Stoper Bilih bio je miran, Hajduk je poveo.

Još toliko vremena trebalo je Splićanima za drugi pogodak. Kouassi je ubacio jednu loptu paralelnu s bijelom točkom, u sredini ju je dočekao Mijo Caktaš i poslao u donji lijevi kut Zagrebovih vrata za 2:0.

Zagreb ni nakon dva primljena pogotka nije pokazivao "znakove života", tek je jednom Medić zagrijao domaćeg vratara Blaževića. Nije se ni Hajduk pretjerano upinjao riješiti pitanje pobjednika već do poluvremena, kao da su bili zadovoljni onim što su stvorili u prvih 12 minuta.

U 58. minuti Bevab se iskupio za napravljeni jedanaesterac u prvom poluvremenu zarađenim na drugoj strani. Oremuš ga je srušio, bila je to slična situacija kao i kod Hajdukovog jedanaesterca, a Damir Šovšić mirno je s bijele točke vratio Zagreb u utakmicu.

A onda se "zakuhalo". Najprije Caktaš pogađa vratnicu nakon fine kontre Hajduka, da bi samo dvije minute kasnije, u 67., Zagreb izjednačio. Abdurahimi je pronašao Josipa Jurendića koji sa 16 metara cilja dalji kut Hajdukova gola za 2:2.

No, egal je trajao samo minutu. Jozinović ubacuje oštru paralelu na prvu vratnicu, Ivan Vuković je spreman i šalje loptu u dalji kut za novo vodstvo Hajduka.

Zagreb je do kraja u nekoliko navrata činio splitske igrače i navijače nervoznima, ali nije uspio opasnije ugroziti domaća vrata. Hajduk je ipak sačuvao pobjedu koja se činila znatno lakšom u 12., nego u 90. minuti.

• Obrisan korisnik01.04.2013. u 13:46
    NO_N@ME ..Mi barem nekog placamo :-D..vi niste u stanju jednom Turkovicu platit pola milona kuna 15 godina . Trebali ste biti izbaceni iz lige vec davnih dana zbog dugova..Suti i pokri se usima
  • Obrisan korisnik31.03.2013. u 10:25
    jedva ,ali tri boda se pišu!!!
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 23:31
    Koliko ste ono prošle godine platili Dugopolju da odustane na vrime od 1 HNL lige .
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 22:54
    Sljedece kolo Rijeka gazi ,a Hajduk ce kiksat i cjela dalmacija pada u komu i zapocinje kmecanje
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 21:49
    Mišo je još jednom pokaza da je trener za Orkan iz Dugog Rata. Sušić nije igrač za 3 HNL. Najsporiji napadački tandem u povijesti HNL-a Maglica - Vuković. Oremuš igrač bez mozga.