Bundesliga, 22. kolo, 16.02.2013, 18:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 3:0 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Damir Žbulj • subota, 16.02.2013.

Iako su mnogi očekivali kako će dortmundska Borussia biti umorna od puta i utakmice u Donecku u Ligi prvaka protiv Šahtara u srijedu, pred svojim navijačima demonstrirala je fantastičan nogomet koji je goste iz Frankfurta ostavio bez bodova. Pobjednika su usmjerila dva brzinska pogotka domaćina u razmaku od samo dvije minute na otvaranju dvoboja, a svojim prvim hat-trickom u crno-žutom dresu odličan nastup zaokružio je Marco Reus. U redovima Eintrachta jako dobar je bio Srđan Lakić, propustio je i veliku priliku nastavku utakmice, ali ove subote nisu se njegovi suigrači mogli oduprijeti naletu još uvijek aktualnog prvaka...

Trebao je to prema bodovnom stanju na ljestvici biti subotnji derbi 20. kola njemačke nogometne Bundeslige, ali su dva rana pogotka Marca Reusa usmjerila utakmicu na stranu dortmundske Borussije. Eintracht igra odlično ove sezone, trenutno je četvrta ekipa prvenstva, čak su pružili solidan otpor još uvijek aktualnom prvaku, kod kojeg se nije vidio umor nakon gostovanja kod Šahtara i 2:2 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka u srijedu.

Od kada je ove zime stigao u Frankfurt, Srđan Lakić uživa veliko povjerenje trenera Armina Veha. Zaigrao je od prve minute, bio izuzetno aktivan i stvarno šteta što hrvatski napadač nije sredinom drugog poluvremena realizirao veliku priliku za smanjenje rezultata na 2:1. Lopta je nakon voleja otišla tik pored desne vratnice Weidenfellera. Odigrao je 77. minuta ovog dvoboja.

Dortmundski sastav svojom je tipičnom akcijom stigao do prilike za prvi pogodak. Kombinacija Gündogana i Götzea u prazan prostor ispred vratara izbacila Reusa, koji je siguran realizator. Blitzkrieg Borussije nastavio se samo dvije minute kasnije, kada je maestralno potegao Hummels, odlično uposlio ponovno slobodnog Reusa, koji loptu šalje pored gostujućeg vratara.

Uzbudljivo prvo poluvrijeme začinilo je isključenje domaćeg napadača Schieber, koji je zbog opasne igre u roku samo četiri minute pobrao dva kartona , odnosno isključenje nakon pola sata igre.

U nastavku se nije vidjelo an terenu tko ima igrača manje, a tko više. Borussia je nastavila sa svojom kombinatornom igrom koja je donijela velike probleme gostujućoj obrani. Na momente je i Eintracht bio izuzetno opasan, a jednu od velikih prilika nije iskoristio Lakić. Možda bi taj pogodak u 64. minuti zakomplicirao utakmicu.

Odluka je pala samo minutu kasnije.

Götze je dobio još jednu odličnu loptu u kazneni prostor, sjurio se prema vrataru, ali je povratnom loptom prevario čuvare i odlično asistirao za Reusa, koji zaključuje priču u Dortmundu svojim hat-trickom.

Gosti su se do kraja samo uspjeli brojčano poravnati s domaćinom, nakon što je drugi žuti karton dobio Japanac Inui, a na njihovu žalost nisu uspjeli postići niti počasni pogodak, iako su pred sam kraj dvoboja pogodili gredu.

Borussia je ovom pobjedom zadržala drugo mjesto ispred Bayera, Frankfurt je ostao na četvrtoj poziciji, no Freiburg i HSV stigli su mu na samo tri boda zaostatka. U idućem kolu Crno-žuti gostuju kod imenjaka u Mönchengladbachu, dok će Eintracht ponovno na gostovanje i to upravo kod jako neugodnog Freiburga.