MAXtv Prva liga, 16. kolo, 16.11.2012, 16:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 800
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Dejan Berger (Osijek)

Josip Piršljin • petak, 16.11.2012.

U prvoj utakmici 16. kola MAXtv Prve lige Inter je na domaćem terenu svladao Istru 1961 s 2:0. Bila je to vrlo dobra predstava žutih koji su mogli i više pogodaka zabiti Prskalu.

Stephan Vujčić
73'
22
Tomi Jurić
80'
10
Ivan Blažević
89'
Borimir Perković
21
(do 84')
Igor Pamić

Dobra forma nogometaša iz Zaprešića nastavila se i u 16. kolu domaćeg prvenstva. Inter je pružio odličnu igru u dvoboju s izravnim konkurentom za pozicije Istrom i slavio s 2:0, no razlika je mogla biti i veća. Sada su se žuti bodovno izjednačili s Puljanima, no preskočili su ih na tablici.

Odmah od početka Inter je ušao bolje, angažiranije u utakmicu. Mislav Oršić je imao dobru priliku na samom početku, no nije bio dovoljno precizan.

Nakon pritiska na gostujuću obranu, pogodak je pao u 18. minuti. Mirko Kramarić je na asistenciju Tomislava Šarića vrlo lijepo poslao loptu u mrežu Andreja Prskala. Iskosa s lijeve strane je opalio dalekometni udarac prema vrataru Istre koji nije bio dobro postavljen, te je lopta ušla za 1:0.

Domaći su imali inicijativu i nastavili prijetiti i nakon vodećeg gola, dok je Istra bila neraspoložena. Ante Budimir je u 24. minuti mogao povećati vodstvo, no pogodio je vanjski dio mreže. Do kraja poluvremena Oršić je imao još nekoliko stopostotnih prilika, ali nije ih realizirao.

Istra je samo jednom ozbiljnije zaprijetila u prvom dijelu. U 43. minuti Goran Roce je glavom pucao nakon ubačaja sa strane, ali do izjednačenja nije došlo, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću žutih.

Probao je Roce još jednom u nastavku kada je lobom htio prevariti domaćeg vratara. Dominacija Intera se nastavila, a to se demonstriralo u 65. minuti.

Tada je Josip Milardović odmjerenim udarcem nakon duplog pasa sa Šarićem pogodio mrežu Prskala za 2:0, te je pitanje pobjednika praktički bilo riješeno. Imao je Budimir još jednu lijepu šansu u 75. minuti, no rezultat se nije mijenjao. Inter je odigrao jednu od boljih utakmica prvenstva, dok je Istra razočarala svoje navijače.