Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 30.10.2012, 17:00 h, ŠNC Stjepan Spajić, gledatelja: 300
Suci: Šimčić, Havaić, Dević (svi Koprivnica)

Maj Gašparac • utorak, 30.10.2012.

Nogometaši Lokomotive plasirali su se u četvrtinu finala Hrvatskog kupa. U utorak su u osmini finala svladali četvrtoligaša Libertasa iz Novske. Svoju pobjedu Lokosi su izborili na ŠNC Stjepan Spajić zbog zauzetosti Maksimira utakmicom između Dinama i Zadra.

Matija Filipović
68'
13
Marijan Grgić
77'

Zdravko Barešić

Lokomotiva je u utorak opravdala ulogu apsolutnog favorita, svladala četvrtoligaša Libertasa iz Novske rezultatom 3:2 i plasirala se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Susret je vrlo dobro počeo za nogometaše kluba s Kajzerice koji su u vodstvo stigli nakon osam minute igre. Za 1:0 pogodio je Mate Maleš. Samo pet minuta kasnije igrači Tomislava Ivkovića uspjeli su udvostručiti svoje vodstvo preko Marija Šituma koji je bio precizan s bijele točke.

No, s prednošću Lokosa od dva pogotka razlike nije završeno prvo poluvrijeme. Nogometaši Libertasa uspjeli su smanjiti svoj zaostatak pet minuta prije odmora, a pogodak je postigao Matija Šimunović.

Mreže su u drugom poluvremenu mirovale do 61. minute, kada je prednost Lokomotive uvećao Marin Tomšić. Do kraja susreta gosti su uspjeli još jednom smanjiti svoj zaostatak, za konačnih 3:2 strijelac je bio Marin Melnik.

• ALGHAZANTH01.11.2012. u 20:04
    Mario Milašinović moj kompanjon iz djetinjstva je odigrao cijelu utakmicu i čestitke njemu i Libertasu na ostvarenom rezultatu u Kupu ove sezone.
    ALGHAZANTH
  • ronny198730.10.2012. u 19:28
    pa ako su pobjedili samo 3-2 onda baš i nisu opravdali ulogu "apsloutnog" favorita...