Fantastični Swansea pregazio Fulham

Marin Vuković • subota, 17.03.2012.

Nogometaši novog prvoligaša Swanseaja ne prestaju oduševljavati u svojoj prvoj sezoni u engleskoj Premier ligi. Nakon što su u prošlom kolu pobjedom nad Manchester Cityjem svrgnuli lidera prvenstva, na impresivan su način na Craven Cottageu pregazili Fulham i popeli se na osmo mjesto.

Tek četvrti put ove sezone jedna je momčad s Craven Cottagea otputovala sa sva tri boda, no pobjedi Swanseaja ne može biti ni riječi prigovora. Na krilima sjajnog izdanja i pobjede nad Manchester Cityjem, momčad Brendana Rodgersa ponovno je oduševila svoje navijače i došla do uvjerljivog trijumfa rezultatom 3:0.

Fulham je solidno otvorio utakmicu prilikama Clinta Dempseyja i Mousse Dembelea, no jednom kada su Velšani preuzeli kontrolu nad utakmicom, više je nisu ispuštali iz ruku. Do vodstva su došli u 36. minuti, kada je na asistenciju Sinclaira glavom loptu u mrežu poslao Gylfi Sigurdsson.

Tucet praznih mreža

Swansea je po 12. put ove sezone utakmicu dovršio bez primljenog pogotka, što je pothvat kakvim se ne mogu pohvaliti niti daleko uspješnije momčadi Premier lige. Uspješniji od Labudova jedino su lideri prvenstva, Manchester United i Manchester City, koji pogodak nisu primili u 13 utakmica ove sezone.

"Velška Barcelona" pridjev je kojega mediji u posljednje vrijeme sve češće vežu uz Swansea, jer Rodgersova je momčad i ovoga puta sakrila loptu domaćinima i taj posjed lopte isplatio im se u 66. minuti. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Sigurdsson, Islanđanin na posudbi iz Hoffenheima iskoristio je povratnu loptu Routledgea i povisio na 2:0.

Trinaest minuta prije kraja pitanje pobjednika bilo je riješeno. Phillipe Senderos je izgubio loptu na svojoj polovici, a Joe Allen se sjurio prema šesnaestercu i s ruba kaznenog prostora pogodio za konačnih 3:0, treću uzastopnu pobjedu Swanseaja i uspon na fenomenalno osmo mjesto u prvoj prvoligaškoj sezoni.

U drugoj poslijepodnevnoj utakmici Wigan i West Bromwich Albion podijelili su bodove koji su u ovoj fazi sezone daleko potrebniji domaćinu, a susret je završen rezultatom 1:1. Menadžer Wigana Roberto Martinez bit će posebno nezadovoljan konačnim ishodom s obzirom na broj prilika koje su propustili njegovi nogometaši.

Do prednosti su ipak došli u 54. minuti pogotkom Jamesa McArthura, ali su je uspjeli zadržati tek desetak minuta do izjednačujućeg pogotka Paula Scharnera. Wigan će i nakon 29. kola ostati pri samom dnu Premier lige, dok se West Bromwich Albion drži sigurne sredine ljestvice.