Međimurska "desetka" Vukovarcima

Mišo Gulić • nedjelja, 22.05.2011.

Kolo prije kraja i dalje u zraku "visi", kako treći prvoligaš, tako i četvrti trećeligaš. Derbi kola u Kostreni donio nam je pravu golijadu, a kako tih sedam zgoditaka ne bi dobilo epitet najefikasnije utakmice kola, pobrinuli su se nogometaši Međimurja koji su Vukovarcima "poklonili" okruglih deset.

Drugoligaška karavana došla je do predzadnje stepenice, a paradoks leži u činjenici kako "nema" trećeplasiranog, dakle onog koji je ispunio sve uvjete za odlazak u viši rang. Jedini koji su to bili u prilici, nogometaši Dugopolja, nevjerojatnom su serijom loših rezultata izgubili sve šanse prije zadnjeg kola i sad se postavlja pitanje - što sad?

Tko će biti "treći" nikom nije jasno, ali ništa manje nezanimljivo nije ni u borbi za opstanak, gdje se traži četvrti putnik u treći razred hrvatskog nogometa. Tri kluba, a dva mjesta.

MV Croatia imala je najteži zadatak od konkurenata za opstanak i dočekala je "prvoligaše" iz Gorice. Ono najbitnije dogodilo se u prvom dijelu, a mrežu su prvi zatresli gosti preko Matije Jankulice u 24. minuti. Odgovor je stigao u 37. minuti kada domaća "devetka" ne ostaje "dužna" gostujućoj i poravnava rezultat na, pokazalo se konačnih, 1:1. Zadnje kolo Brođani će u goste "natamburanom" Vukovaru i samim time ih očekuje lagan posao, ali oni su jedini koje je dopala najnezahvalnija pozicija u kojoj ne odlučuju sami o sebi.

Lakše no što je to rezultat pokazao, HAŠK je svladao "fenjeraša" prvenstva, a jedini gol pao je u 58. minuti u režiji Sandija Hudorovića. Pravo je čudo kako su gosti prošli sa "samo" jednim pogotkom u mreži, ali očito je kako ni domaćima nije svejedno kada znaju da im gori pod nogama. Upravo će HAŠK imati najteži zadatak u zadnjem kolu, a spasonosna tri boda pokušat će pronaći u Gorici, što i neće biti tako jednostavno jer ni domaći ne žele pokvariti feštu svojim navijačima.

Najmlađa i najperspektivnija drugoligaška nogometna družina, ona iz Žrnovnice, uspjela je u zadnjim sekundama doći do zasluženog boda. Prva lopta u mreži završila je u 5. minuti, gosti su slavili svoga Filipa Ščrbeca, samo sedam minuta potom raduju se i domaći zbog zgoditka Čurića. Gosti su nešto konkretniju igru naplatili u 77. minuti, a strijelac je Tadić dok domaći u doslovno zadnjim sekundama, golom Pajčića, gostima izbijaju sva tri boda .

Dugopolje je ugostilo zahuktale Imoćane i s desetkovanom momčadi uspjelo doći do boda, ali nedovoljnim za bilo kakvu nadu u peto mjesto koje bi značilo Prvu ligu. Poveli su gosti u 23. preko Šipića, a samo šest minuta potom vodstvo je udvostručio Igor Lozo. Da domaći na poluvrijeme ne odu u minusu od dva zgoditka, pobrinuo se Barać u 31. minuti susreta. Nastavak nam je ponudio otvoreniju igru, a Dugopoljci su svoju dominaciju naplatili u 77. minuti kada za izjednačenje zabija Božidar Balić.

Sesvetska Croatia, lišena svih briga oko opstanka, ugostila je Vinogradara i došla do nova tri boda. Domaći su već u 12. minuti imali dva gola "viška", a dvostruki strijelac bio je Marin Pejić. Kada je u 68. minuti, za 3:0, pogodio Jurić svi su bili uvjereni kako je pitanje pobjednika riješeno, ali gosti iz Mladine nisu mislili tako. Prvo je Bucković zabio u 75., a zatim i Stipković u 79. minuti iz jedanaesterca pa je do kraja bilo vrlo "veselo" pred vratima domaćeg čuvara mreže.

Derbi kola igrao se u Kostreni i bila je to predstava koja nikog nije ostavila ravnodušnim. Sedam zgoditaka ipak nije bilo dovoljno za najefikasniju utakmicu kola, ali sasvim sigurno jest za onu najljepšu. Prvi dio završio je rezultatom 2:1 u korist domaćina, a strijelci su bili Prpić i Šaban za Pomorac dok je za goste pogodio Nikola Rak. Golijada u nastavku započela je u 50. minuti kada gosti, golom Jelića, izjednačuju na 2:2. Do kraja susreta Kostrenjani zabijaju još tri gola, a dvostruki strijelac bio je Ivičić dok je jedan dodao i Prtenjača.

Teško je i nabrojiti sve one koji su se upisali u strijelce na utakmici Međimurja i Vukovara, gdje su domaći upisali pobjedu od čak 10:0, po pet u svakom dijelu. Raspad sistema koji, u režiji Vukovara i Suhopolja, gledamo već nekoliko kola, zasigurno nije i neće nikom donijeti ništa dobra pa stoga i nema žala sto će spomenuti dvojac napustiti drugoligaško društvo.