Junak 0:0 Solin
Solin

Remi Junaka i Solina

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 21.05.2011.

Sinjanima je trebao barem bod kako bi riješili sve dileme oko opstanka, a upravo to su i dobili na kraju utakmice dok su gosti imali čistu sliku ispred svog statusa pa su zaigrali rasterećeno, ali ipak su domaći ti koji mogu žaliti sva tri boda.

Predzadnje kolo Druge lige donijelo nam je susjedski derbi u kojem su se sastali Junak i Solin, a konačan rezultat od 0:0 zasigurno ne oslikava kako je oko 350 gledatelja imalo priliku gledati jednu zanimljivu i sadržajnu utakmicu.

Solinjani su u Sinj stigli bez rezultatskog imperativa, ali silno motivirani da domaćinima uzvrate za poraz koji se dogodio u prvom dijelu sezone na stadionu uz Jadro, kada je Junak slavio rezultatom 1:0.

Sve do 14. minute i prilike Baraća, kada je udarcem sa 15 metara gađao ravno u vratara Jurina, nije bilo ozbiljnijih prilika. Samo minutu poslije uzvraćaju Solinjani preko Bilonića, a sjajnom reakcijom istaknuo se domaći vratar Runje i izgledna prilika gostiju odlazi u nepovrat.

Solin je u tim trenutcima preuzeo konce igre te bio opasniji protivnik pa su zaprijetili i u 25. minuti, kada je ponovno Bilonić pred golom Junaka, ali još jednom Runje izlazi kao pobjednik.

Domaći su na svoju novu priliku čekali sve do 30. minute kada sjajno prodire Samardžić i ubacuje na vrh šesnaesterca, ali ni Poljak, ni Barać nisu reagirali najbolje u vrlo dobrim prigodama. Pred kraj prvog dijela ponovno se zakuhalo pred vratima Solina, kada prvo Tadić sa 18 metara tuče pored vrata, a minutu potom Poljak nabacuje iz slobodnog udarca gdje je Puljiz za malo prekratak u skoku i na odmor se odlazi bez golova.

Nastavak susreta ponudio je veliku priliku za Midenjaka, ali oklijevanje s udarcem bilo je najgore moguće rješenje pa gosti izbacuju loptu u korner.

Kreativna pauza obje momčadi trajala je sve do 85. minute kada Kozina tuče pored gola, a u sudačkoj nadoknadi "mrtvu" šansu, nakon odličnog prizemnog ubačaja Tadića sa lijeve strane, sa samo pet metara, ponovno promašuje Kozina i propušta biti junakom susreta.

Trener domaćih, Mirko Labrović, bio je zadovoljan osvojenim bodom: "Ovaj bod je važan zbog činjenice što nam omogućuje čistiju situaciju pred put u Mladinu na noge Vinogradaru. Ipak ostaje žal za propuštenim prilikama i sva tri boda."

Gostujući strateg, Mario Osibov, također je bio zadovoljan igrom svoje momčadi: "Iako smo imali kontrolu u većem dijelu utakmice, Sinjani su nam zadavali probleme preskakanjem igre i na kraju mislim kako je podjela bodova najrealnija."