Lakrdija u Mladini

Mišo Gulić • nedjelja, 15.05.2011.

Hrvatska nogometna zbilja ponudila nam je novu, ružnu stranu, a protagonisti cijele priče bili su nogometaši Vinogradara i Dugopolja. Naime, nakon dva isključenja za goste u prvom dijelu susreta, nastavak je ponudio nove tri "ozljede" igrača Dugopolja pa je sudac bio prisiljen prekinuti susret.

Ono što se u nedjelju događalo u Mladini na susretu Vinogradara i Dugopolja ostat će upamćeno na duže vrijeme, ali ne po izvanserijskim potezima aktera, nego po stvarima koje ne priliče ovom rangu natjecanja.

Vrijeđanja, prijetnje, utrčavanja na teren i isključenja bili su ono što je obilježilo susret koji je za obje momčadi trebao i mogao biti od velike važnosti, domaćima zbog opstanka, a gostima zbog borbe za Prvu ligu.

Problemi su počeli u 27. minuti susreta kada gostujući Hrvoje Barišić dobiva crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača, a samo dvije minute potom isključen je i vratar Dugopolja, Mario Smodlaka, zbog psovanja "bliže i dalje" rodbine pomoćnom sucu. U tim trenucima kompletna klupa Dugopolja utrčava u teren u znak prosvjeda te svi odreda zarađuju žute kartone dok domaćini u čudu gledaju razvoj situacije.

Nogomet? Da vjerovali ili ne i toga je bilo. Naime, Mladinjanima nije bilo teško zabiti pored desetkovane gostujuće momčadi, a strijelci su bili Bucković u 45., Dukčić u 64. i Seferović u 70. minuti.

Dvije minute potom, sudac Dražen Pavlešić, bio je primoran prekinuti susret zbog toga što gostujuća momčad nije imala dovoljan broj igrača za nastaviti susret, jer su se u razdoblju od 64. do 71. minute ozlijedila čak tri igrača Dugopolja.

Rudeš je u gradskom derbiju svladao HAŠK i time nastavio svoj impresivan niz bez poraza. Sve bitno dogodilo se u drugom poluvremenu kada je za 1:0 pogodio Tadić. Gosti su izjednačili devet minuta nakon toga, a strijelac je bio Sandi Hudorović. Da domaćima ostane puni plijen pobrinuo se Ante Babić golom u 86. minuti. HAŠK je porazom ostao ispod crte koja drugoligaški život znači i pred posljednje kolo više ne drže sudbinu u svojim rukama.