2.HNL: Traži se treći prvoligaš

Mišo Gulić • nedjelja, 15.05.2011.

Vodeći dvojac ubilježio je nove pobjede, a dok je Gorica imala prilično lak zadatak u srazu s Vukovarom, Lučko je, dosta teže, u najefikasnijoj utakmici kola svladalo sinjskog Junaka. Rudeš je nastavio svoj veliki niz nepobjedivosti, a Imoćani su, rasterećeni briga vezanih za opstanak, upisali treću pobjedu u nizu.

Kolo prije kraja mnogo toga ostaje nejasno u drugoligaškom društvu, a sve oči su uprte u borbu za trećeg prvoligaša, te vrlo zanimljivu borbu za opstanak gdje trojac HAŠK, Vinogradar i MV Croatia iz kola u kolo drže bodovni priključak i izvjesno je kako ćemo gledati izuzetno zanimljive posljednje minute u zadnjem kolu.

Gorica je u Vukovaru stigla do svoje 20. pobjede i tako nastavila sa serijom pozitivnih rezultata, ali već poodavno sa mislima na Prvu ligu. Velikogoričani su se pokazali dobrim gostima pa Vukovarcima, za razliku od ostalih, nisu priuštili punu mrežu. Prvi dio domaći su odoljeli svim napadima gostiju, ali nastavak susreta stvari je postavio na svoje mjesto. Lider prvenstva poveo je golom Mustafe Menzila u 64. minuti dok je na 2:0 povisio Tomislav Pek u samoj završnici susreta.

Kako to izgleda kada lišeni briga oko opstanka igrate bez imperativa, zorno pokazuju Imoćani koji su upisali treći uzastopni trobod, svladavši goste iz Žrnovnice rezultatom 1:0. Prvi dio susreta gosti su dobro parirali iskusnijim domaćinima te su u prvom dijelu mreže ostale netaknute. Nastavak susreta donio nam je i jedan, ali vrijedan zgoditak u režiji Hrvatina Gudelja, za slavlje solidno popunjenog stadiona u Gospinu docu.

Solin je, kao jedno od najneugodnijih gostovanja, taj epitet opravdao i u sudaru sa Croatiom Sesvete. Već nakon prvog dijela domaći su pokazali "zube" te golovima Čerine i Bilonića na odmor otišli s prednošću od 2:0. Ipak gosti odmah po otvaranju drugog dijela, u 48. minuti, smanjuju rezultat, a strijelac je bio Tomi Jurić. Do kraja susreta bilo je nekoliko obostranih prigoda, ali bez potrebne koncentracije u završnici. Zanimljivo je kao su obje momčadi dale dosta prigoda mlađim igračima, što je i svojevrstan dokaz početka slaganja kadra za sljedeću sezonu.

Najefikasniju subotnju utakmicu odigrali su Lučko i Junak, a domaći su, zasigurno teže od očekivanog, došli do nova tri boda. Prvi dio susreta nije dao nagovijestiti sve ono što će se događati u drugom dijelu pa su mreže u poluvremenu mirovale. Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu, gosti golom Baraća dolaze u vodstvo. Nedugo zatim, u razdoblju od samo osam minuta, tri puta se trese mreža Junaka. Prvo je u 60. minuti iz jedanaesterca izjednačio Sarić, a za potpuni preokret pobrinuli su se Jelić i Rak koji su pogađali u 65., odnosno 68. minuti. Da domaći ne bi imali mirnu završnicu, svojim drugim golom, pobrinuo se Barać u 74. minuti.

Vrlo bitne bodove u borbi za opstanak upisali su Međimurci svladavši goste iz Kostrene. Bolju igru u prvom dijelu domaći su okrunili u 25. minuti susreta golom Kokota za 1:0, a tim rezultatom se otišlo i na odmor. Drugi dio ponudio je otvoreniju igru obje momčadi, a gosti su do izjednačenja uspjeli doći u 65. minuti, kada pogađa Perić. Deset minuta potom, siguran realizator sa 11 metara, bio je Kokot postigavši svoj drugi zgoditak na utakmici.

MV Croatia nije imala pretjerano težak posao u Suhopolju te je prilično sigurnom igrom došla do novih bodova u borbi za opstanak. Fenjeraš prvenstva nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu gostujućeg vratara dok su se za obranu svoga itekako morali oznojiti. Brođanima još uvijek "visi" opstanak, a za takav scenarij će im se morati poklopiti i neki od rezultata njihovih izravnih konkurenata.