Remi Dugopolja i Junaka

Mišo Gulić • nedjelja, 17.04.2011.

U 23. kolu 2. HNL na stadionu Hrvatskih vitezova sjajnu utakmicu odigrali su Dugopolje i Junak. Konačnih 2:2 zadovoljilo je i jedne i druge, ali i solidno popunjeno gledalište.

Utakmica koja je obilovala lijepim potezima i dramatikom, pokazala je kako i na drugoligaškim travnjacima ima prvoligaškog materijala te zorno pokazala da u savršenim uvjetima, koje nudi dugopoljska "Bombonera", igra ima sasvim novu dimenziju.

RUDEŠ - IMOTSKI 1:1

Zagrepčani i Imoćani podjelili su bodove, a goste je u vodstvo doveo Krištić u 47., dok je domaće pogodio Galić u 78. minuti susreta. Tim rezultatom dodatno se zgusnula sredina ljestvice pa će do kraja sezone biti važan svaki osvojen bod.

Na prvi lijepi potez čekalo se tek pet minuta kada Barać škaricama gađa donji desni kut domaćeg vratara Bečića, ali bez uspjeha. Odličan pokušaj imali su Sinjani kada je Tadić opalio sa vrha šesnaesterca, a lopta je prohujala pored lijeve vratnice.

Novi sjajan potez, ovog puta u režiji Dugopolja, vidjeli smo u 27. minuti kada Barišić puca sa 12 metara iz voleja, ali malo poviše prečke. Dugopolje je svoju blagu terensku inicijativu u tim trenutcima moglo naplatiti u 39. minuti kada je Guć nabacio loptu sa lijeve strane, Žuljević krasnim trzajem glavom šalje loptu u suprotni kut, a siguran pogodak fantastičnom reakcijom sprječava vratar Runje.

Sjajno u drugi dio ulaze domaći nogometaši i već nakon tri minute dolaze do vodstva. Udarac iz kuta izveo je odlični Guć, a glavom pogađa stasiti Hrvoje Balić. Dugopolje svoju dominaciju nije uspjelo još konkretnije naplatiti iako su u 51. minuti bili lijepoj prilici, ali lopta je fijuknula pored desne stative.

Odgovor Sinjana bio je silovit pa u dvije minute potpuno okreću utakmicu u svoju korist. Prvo je Barać solo akcijom u 61. minuti iskosa sa osam metara loptu poslao u bliži kut vratara Bečića, a dvije minute potom sjajno ubacuje Puljiz sa desne strane, a Kozina glavom pogađa sa vodstvo Junaka od 2:1.Imali su gosti još nekoliko izglednih prilika u narednim minutama, ali nije bilo prisebnosti u završnici.

POČAST GENERALU

Nogometaši Junaka na teren su istrčali u majicama sa likom generala Ante Gotovine i time zaslužili veliki pljesak domaće publike.

Kada se činilo kako će gosti put Sinja odnijeti puni plijen, Balić u 89. minuti odlično tuče glavom, a lopta se odbija od prečke u mrežu za 2:2. Drami ni tu nije bio kraj, jer su oba sastava u sudačkoj nadoknadi moga do sva tri boda, ali na kraju je ostao pravedan remi.

Milo Nižetić, trener Junaka, bio je nakon utakmice zadovoljan igrom svojih nogometaša, no ostaje mu žal za trobodom: "Mislim da smo gledali jednu odličnu i otvorenu utakmicu, a eto samo minuta nas je dijelila od punog plijena. Došli smo se nadigravati i u potpunosti sam zadovoljan sa današnjom prezentacijom te čestitam svojim igračima."

Sličnog je mišljenja bio i Zlatko Runje, vratar Junaka: "Momčad je odigrala jednu odličnu utakmicu, a neki od mojih suigrača su a dali i vise od svojih mogućnosti te im čestitam na tome."

Mario Ćutuk, trener Dugopolja, nije skrivao da je Junak iznenadio njegovu ekipu: "Utakmica je za gledatelje bila jako dobra, a gosti su nas potpuno šokirali nakon dva brza gola, tako da moramo biti zadovoljni ovim ishodom."