MV Croatia i HAŠK skupljaju bodove

Ivana Strahija • nedjelja, 17.04.2011.

U nastavku 23. drugoligaškog kola nogometaši iz Slavonskog broda i iz Zagreba uzeli su bodove koji bi se mogli pokazati ključnima za ostanak u 2. HNL.

Na gradskom stadionu u Velikoj Gorici domaći su s izuzetno uvjerljivih 4:0 svladali goste iz Solina. Bili su to igrači Gorice dužni svojim navijačima, nakon što su u Lučkom izgubili u prošlom kolu, pa se u ovom nisu ni na tren opustili, već su uz golove Peka, dvaput Bajte i Hajduka otposlali Solin kući s punom mrežom. Kako je Lučko kod MV Croatije izgubilo, Gorica se sada nalazi na komfornih +5 bodova.

U Slavonskom Brodu je MV Croatiji bio dovoljan jedan gol, onaj Tokića, da bi svladali drugu ekipu prvenstva. Time su i dalje ostali u borbi za očuvanje drugoligaškog statusa, no trebat će još dosta jakih protivnika nadigrati da bi Slavonski Brod i u idućoj sezoni imaju predstavnika u 2. HNL.

Vezane vijesti

Još jedan visokoplasirani klub nije se pokazao ovog vikenda. Kod Mosora je Pomorac naime izvukao samo bod. Mreže su u Žrnovnici mirovale punih 75 minuta, da bi potom gosti preko Petranovića došli do prednosti, koju je odmah minutu kasnije anulirao Pajčić.

Vinogradar pak je slavio u Suhopolju, rezultatom 2:3. Gosti su poveli preko Buckovića već u devetoj minuti utakmice, a domaćini su se od toga oporavili tek u 53. kad Dimitrijević pogađa za 1:1. No, Buckovića domaći braniči nisu uspijevali zaustaviti, pa on uz još dva pogotka diže rezultat na 1:3. Domaći su uspjeli tek smanjiti poraz, golom Mikulića.

HAŠK i Međimurje odigrali su svoj susret u Zagrebu, a domaćin je bio onaj koji je upisao tri važna boda za ostanak u drugoligaškom društvu. Jedini gol kojeg su gosti, iako raspoloženi u drugom poluvremenu, uspjeli postići, bio je onaj s bijele točke, kojeg je realizirao Begović.