1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 23.10.2010, 18:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.500
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Siniša Premužaj (Varaždin), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška)

Mario Plavčić • subota, 23.10.2010.

Osječani su potvrdili da se na Kantridi osjećaju kao kod kuće. S visokih 1:5 demolirali su Rijeku koja ne pamti ovako težak domaći poraz. Osječanima je to druga gostujuća pobjeda, a Riječanima drugi domaći poraz ove sezone...

Osječani su hrabro ušli u utakmicu što im se isplatilo već u 7. minuti kada su prvu ozbiljniju akciju pretvorili u pogodak. Gosti su kombinirali oko šesnaesterca Riječana, lopta je preko Kvržića došla do Miličevića koji se našao oči u oči s vratarom Rijeke Lisjakom i pogodio za 0:1.

Gosti su bolje stajali na terenu sve do 23. minute kada Štrok izvrsnim prodorom probio obranu Osječana i preciznim udarcem pogodio u donji lijevi kut za izjednačenje domaćina. Inače, prije izjednačujućeg pogotka, Budicin je u 21. minuti postigao pogodak koji je poništen zbog prekršaja u napadu. Nakon izjednačenja Riječani su uspostavili terensku ravnotežu, no bilo je to kratkog vijeka, točnije, svega pet minuta.

Bijelo-plavi su ponovno stvorili mini-pritisak, izborili dva kornera u nizu, a iz ovog drugog u 28. minuti ponovno dolaze do prednosti. Lukačević je ubacio iz kuta, a u kaznenom prostoru najbolje se snašao kapetan Smoje koji glavom posprema loptu u mrežu za vodstvo Osijeka od 1:2. Ovim pogotkom Smoje se djelomično iskupio za slabu partiju protiv Dinama.

Gosti se s tim nisu zadovoljili pa su nastavili s napadačkom igrom, a to im se isplatilo u 39. minuti kada su stigli i do trećeg pogotka. Osječani su kombinirali preko Miličevića, Kvržića i Jugovića da bi nakon slabe intervencije Lisjaka lopta došla do snalažljivog Nikšića koji ju je pospremio u mrežu za 1:3. To je ujedno i rezultat kojim se otišlo na odmor.

Riječani su angažiranije ušli u nastavak utakmice, no bez konkretnog učinka. Bijelo-plavi su se nastavku više koncentrirali na kontra napade, a jedan takav urodio je plodom u 62. minuti kada je Šorša uhvatio Lisjaka na krivoj nozi i loptu poslao u mrežu za 1:4. Nakon toga splasnuli napadi Riječana koji su se pomirili s porazom.

Veća opasnost pred Kardumovim vratima zbila se u 87. minuti kada je tukao Križman, no lopta nije završila u mreži. S druge strane, u 90. minuti s dvadesetak metara pucao je Mile Škorić koji je pogodio za "petardu" u Lisjakovoj mreži. Osječani su nastavili četiri i pol godina dugu tradiciju neporaženosti na Kantridi. Teška noć očekuje stratega Rijeke Nenada Gračana.