1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 22.10.2010, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Josip Havaić (Koprivnica), Tomislav Kučina (Sv. Ivan Žabno)

Damir Žbulj • petak, 22.10.2010.

Čast da otvore 12. kolo 1. HNL pripala je momčadima Hrvatskog dragovoljca i Zadra. Gosti su se prije utakmice na prvenstvenoj ljestvici nalazili samo dva mjesta iznad Hrvatskog dragovoljca. Na gostovanjima ove sezone nisu osvojili niti bod pa im se, nakon tri uzastopna poraza, pobjeda u ovoj utakmici nametala kao imperativ…

Ivan Begović
51'
23
Nikola Frljužec
51'
19
Plumb Jusufi
68'
Luka Begonja
70'
20
Želimir Terkeš
82'
14
Ivan Ćurjurić
88'
Dalibor Zebić

Hrvatski dragovoljac je u očajničkoj potrazi za prvom prvenstvenom pobjedom, a trener Ivan Pudar je, prema najavama, na teren izveo ofenzivno orijentiranu momčad s tri napadača u sastavu.

Utakmicu su ipak malo bolje otvorili gostujući nogometaši. Pezo u prvoj minuti pokušava solo prodorom ugroziti vrata domaćih, a Banović prijeti u četvrtoj te najavljuje kako je i Zadar u ovu utakmicu ušao s ozbiljnom namjerom da se kući vrati s tri osvojena boda.

Domaći su zaprijetili preko Plazonića u desetoj i Jurina u 24. minuti, ali do vodstva u prvom dijelu ipak dolaze Zadrani. Santini je u 32. minuti iznenadio obranu Dragovoljca i nebranjivo tukao pored vratara domaćih. Do novog pogotka gosti dolaze deset minuta kasnije kada se Banović najbolje snalazi u 16-ercu domaćih te iz neposredne blizine posprema loptu u mrežu. Prednošću Zadrana od dva pogotka razlike odlazi se na odmor.

U nastavak odlučnije i bolje ulaze domaći nogometaši, a već nakon četiri minute igre Leko, nakon udarca iz kuta, glavom postiže pogodak. Gosti su opasni preko Santinija u 59. i Jerbića u 60. minuti, ali rezultat ostaje nepromijenjen i to sve do 77. minute kada Mršić postiže treći pogodak za Zadrane te tako rješava pitanje pobjednika ovog susreta.

Dvije minute prije kraja susreta Čurjurić iz slobodnog udarca postiže i četvrti pogodak za goste te tako postavlja konačni rezultat. Borbenost i zalaganje igrača bile su glavne karakteristike ove utakmice, a u tim uvjetima bolje su se snašli gosti te zasluženo slavili.