Pomorac Dugopolju uzeo bod

Ivana Strahija • ponedjeljak, 18.10.2010.

U nedjelju su odigrane posljednje dvije utakmice devetog kola 2. HNL. U obje su gosti dobro prošli, u Dugopolju su uzeli bod, a u Zagrebu sva tri.

Osamstotinjak gledatelja u Dugopolju možda se i nadalo pobjedi svojih ljubimaca, posebno nakon što su u prošlom kolu s gostovanja donijeli tri boda, no ostali su razočarani. Pomorac je naime uspio uzeti bod, nakon što je u 68. minuti Prpić pogodio za 1:1. Prije toga je vodstvo domaćima u 29. minuti donio Balić, ali ga Dugopolje nije znalo sačuvati.

Vukovar '91 je prisilno pauzirao u prošlom kolu, pa su nogometaši tog kluba bili uistinu nestrpljivi konačno opet zaigrati. Dokazali su to na gostovanju na stadionu Stjepana Spajića u Sigetu, gdje ih je dočekao Rudeš.

Pobjedu gostiju u 11. je minuti najavio Vrnoga Gregorio, koji je matirao domaćeg golmana Žunu, a u 31. minuti isto je uspjelo i njegovom suigraču Kuburiću. Mogli su se domaći vratiti u igru tik prije odlaska na odmor, jer je sudac Knežević nakon prekršaja Borka nad Eterovićem dosudio domaćinima penal, ali oni tu naizgledniju priliku ne znaju iskoristiti. Za 1:2 pogađa Konopek u 76. minuti, a njegovi suigrači ne uspijevaju do kraja utakmice zabiti još jedan gol za poravnanje.