Croatia slavila protiv Junaka

Ivana Strahija • nedjelja, 17.10.2010.

Sesvećani su uspjeli isposlovati ukidanje suspenzije, a to su proslavili domaćom pobjedom nad Junakom. U gostima su u devetom drugoligaškom kolu slavili Lučko i Imotski, a Solin je uzeo bod u Slavonskom Brodu. Međimurje pak je doživjelo izuzetno teški poraz u Žrnovnici.

Croatija je u Sesvetama igrala protiv Junaka i pobijedila 1:0, a strijelac pobjedonosnog zgoditka bio je Tomi Jurić u 10. minuti. Okončana je tako kriza u kojoj su se Sesvećani našli nakon suspenzije zbog Pilipovića, odnosno duga od 300 tisuća kuna. Neslužbeno saznajemo da je suspenzija i zabrana igranja s Croatije dignuta nakon što je s bivšim igračem dogovorena isplata duga u deset rata.

Izuzetno teški poraz od 6:0 doživjelo je Međimurje u Žrnovnici kod Mosora. Ekipa Vjerana Simunića u goste je otputovala bez i jednog Brazilca u svojim redovima, jer su Tiago i Alan pred povratkom u matičnu zemlju pošto im Klub nije produljio vize, Lima je raskinuo ugovor s Međimurjem arbitražnim postupkom, dok je Andre u potraživanju zaostalih plaća. Ne čude stoga čak četiri mladca u prvoj postavi Međimurja, a očito je da će se Čakovčani i ubuduće morati oslanjati na domaće snage.

Što se Mosora tiče, to mu je bila druga ovosezonska pobjeda, a postigli su više golova no u osam utakmica prije toga. U mrežu iza Bešenića svoje su lopte udobno smjestili redom Surać, Jovanović, Jurić dvaput, ponovno Surać, te u prvoj minuti sudačke nadoknade Tokić.

Bodovima se na gostovanju kod HAŠK-a osladilo Lučko, koje je uspjelo pobijediti iako je u 65. minuti ostalo bez trenera, nakon što je s klupe udaljen Dražen Biškup, koji je bacio bocu s vodom u teren. Pobjedu gostima u Pešćenici donijeli su Fuček golom u 29. minuti i Džaja golom u 69. minuti.

U Slavonskom Brodu je MV Croatia upisala svega bod, iako je protiv gostiju iz Solina mogla uzeti puni plijen. Solinjani su preko Božinovića došli do vodstva u 37. minuti i to s bijele točke, a domaći su izjednačili u 68. minuti nakon gola Gavranića. Imali su međutim Brođani u 42. minuti kazneni udarac, ali je solinski vratar Topić obranio udarac Rosa.

Oko 1000 gledatelja svjedočilo je još jednoj pobjedi Gorice, ukupno sedmoj u devet ovosezonskih kola. Vinogradar, iako solidna ekipa, nije se znao othrvati momcima Damira Petravića. Vrata iza gostujućeg vratara Bošnjaka načeo je u 26. minuti Pek, dok je pet minuta pred kraj susreta konačnih 2:0 postavio Bajto s 11 metara.

Suhopolje je doma ostalo bez bodova, koje je odnio Imotski. Svi golovi pali su u prvih 45 minuta, a do vodstva su prvi došli Imoćani, posredstvom Ćapina već u 13. minuti. Na 1:1 poravnavaju domaći u 31. minuti, strijelac je Dimitrijević, ali je njegov trud osam minuta kasnije prekrižio gostujući igrač Karoglan, pogotkom za konačnih 1:2.