Uvjerljivi Rudeš i Vinogradar

Ivana Strahija • ponedjeljak, 20.09.2010.

U posljednja dva drugoligaška susreta petog kola Vinogradar i Rudeš upisali su uvjerljive pobjede protiv svojih protivnika, Vukovara i Lučkog.

U Mladini je odigrana interesantna utakmica, koja je osim pet pogodaka gledateljima dovoljno hrabrima da se odupru vremenskim uvjetima ponudila još zanimljivosti. Na samom je zagrijavanju pred utakmicu naime ozlijeđen prvi vratar domaćih, Bošnjak, kojeg je zamijenio drugi vratar Penić. K tome, vidjeli su gledatelji i jedan crveni karton, za gostujućeg Vrnogu Gregoria, koji je u 43. minuti napravio opasan prekršaj na domaćem vrataru.

Što se pogodaka tiče, prvi je u sedmoj minuti mrežu pogodio Mladinjanin Bucković, a u 15. minuti je izjednačio Vrnoga Gregorio. No, u 25. minuti je ponovno uspješan Bucković za 2:1, a nakon isključenja gosti iz Vukovara više ne uspijevaju izjednačiti. Do 4:1 je digao Spasić, koji je u igru ušao tek u 68. minuti umjesto Bobana i do kraja uspio dvaput pogoditi u mrežu Vukovaraca.

Vezane vijesti

U zagrebačkom derbiju između Rudeša i Lučkog, koji je odigran na stadionu Stjepana Spajića, a na kraju su tri boda otišla Rudešu. Prvi gol postigao je gostujući Čunčić u 33. minuti, a domaći preko Konopeka izjednačuju tek sredinom drugog dijela. No, u 66. minuti je već 2:1 nakon što je precizan bio Šoljić. U 75. minuti vidjeli su gledatelji, njih oko 250, i sporni trenutak, kad je zbog zaleđa poništen gol gostiju iz Lučkog, što oni naravno ne prihvaćaju mirno. Da pobjeda Rudeša ne bude upitna pobrinuo se pet minuta kasnije Ščrbec, koji rezultat diže na konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik21.09.2010. u 11:21
    prvi vratar domaćih se ne preziva Bošnjak već Krizmanić, a bilo bi lijepo i pročitati što se dogodilo između 2:1 i 4:1