Slavlje Međimurja u gostima

Ivana Strahija • nedjelja, 19.09.2010.

Drugoligaši iz Međimurja su na svoj konto dodali još tri boda, i to na gostujućem travnjaku u Suhopolju. Do boda je u gostima došlo i Dugopolje.

Mosor je na domaćem travnjaku uzeo samo bod protiv Dugopolja, upisavši tako svoj drugi ovosezonski remi. Domaći su poveli u 33. minuti golom Tokića, ali u 64. na 1:1 izjednačuje Barač. Dugopolje se tako pokazalo solidnom ekipom, koja je u pet kola samo jednom poražena, na uvodu u sezonu protiv Suhopolja.

HAŠK i Croatia Sesvete odigrali su zanimljivu utakmicu, u kojoj je zagrebačka ekipa s 3:2 'krstila' svoje igralište Pešćenica, za koje je upravo u ovom kolu dobila licencu. Domaći su poveli s bijele točke u 28. minuti, precizan je bio Tolić, a gosti izjednačuju na istovjetan način, s 11 metara, svega četiri minute kasnije, a strijelac je bio Zubak.

Vezane vijesti

S tim se rezultatom odlazi na odmor, da bi desetak minuta po početku drugog dijela gosti poveli zahvaljujući Čičaku. Čak je pola sata trebalo HAŠK-u da se vrati u utakmicu, a gol Stipića u 83. minuti poravnava rezultat na 2:2. Sve bi ostalo na tome da domaći strateg Sunara u igru nije uveo Čavala umjesto Puškarića, a on je na povjerenju zahvalio golom za 3:2 i veliko slavlje na Pešćenici.

Na igralištu Stanko Vlainić-Dida u Slavonskom Brodu MV Croatia je s 2:1 pobijedila gostujući Junak. Domaći su poveli već u prvoj minuti, golom Čanića, a pred odlazak na odmor na 2:0 je povisio Kljajić. U drugom poluvremenu je gostujući trener Nižetić pogodio s izmjenama, pa je u 66. minuti na 2:1 smanjio ušli Puljiz. Do kraja utakmice međutim Junaci nisu uspjeli poravnati, pa sva tri boda ostaju na domaćem travnjaku.

Gorica je upisala još jednu pobjedu, svoju četvrtu ovosezonsku i opet potvrdila da se s razlogom plasirala u rang više. Na teškom i vodom prekrivenom terenu ljepota nogometa nije bila na visokoj razini, a smislenih je akcija bilo malo, no u 24. minuti mrežu Pomorca pogodio je Budimir. Svega par minuta kasnije međutim rezultat je 1:1, a gol je postigao Perić.

S tim neizvjesnim rezultatom odlazi se na odmor. U drugom poluvremenu vrijeme nije ništa bolje, pada povremeno i kiša, ali to ipak nije isprika Dvornekoviću, koji je u 60. minuti propustio realizirati kazneni udarac za domaće. Na sreću po domaće navijače, susret je riješio Hajduk, koji je u igru ušao svega sedam minuta prije no što je postigao pobjednički gol.

Nakon što su tri kola taborili na dnu tablice sa jednim mršavim bodom, Međimurci su očito ušli u seriju. Kolo ranije su u Čakovcu porazili Rudeš, a u ovom su se dokazali i u gostima kod Suhopolja. Bivši prvoligaši poveli su u 34. minuti golom Vuke, a domaći su štetu pokušali popraviti preko Leškovića, koji poravnava na 1:1. No, Jambrušić i onda opet Vuka imaju drukčije zamisli, svaki od njih matira vratara Kulića za konačnih 1:3.

Imoćani su s 2:1 na Gospinom Dolcu bili bolji od Solina. Iako susret nije ponudio 400-tinjak gledatelja vrhunsku nogometnu igru, domaći trobodu neće gledati u zube. Imotski je poveo rano, već u četvrtoj minuti, golom Vučemilovića-Grgića, a gosti iz Solina uspjeli su tek u 62. izjednačiti. Bio je to gol Borozana, koji je svega dvije minute ranije ušao u igru umjesto Koštića. Ako su se i nadali podjeli bodova, gostima je nade potopio Karoglan, koji je u 73. minuti pogodio za konačnih 2.1.