Konačno i Međimurci

Ivana Strahija • nedjelja, 12.09.2010.

U četvrtom kolu 2. HNL i Međimurje je došlo do troboda, dok su Gorica i Solin sa po devet bodova na vrhu tablice, sve dok se u nedjelju ne odigraju ostale utakmice.

Međimurje je konačno upisalo pobjedu, a tri su ih boda s dna lansirala na sredinu prvenstvene tablice. Prvi pogodak postigao je Lima s bijele točke nakon što je u šesnaestercu Rudeša srušen Garba, ali je u 34. minuti za domaće sve moglo biti pokvareno nakon što je Vitas sasvim besmisleno igrao rukom u domaćem kaznenom prostoru. Na sreću, Međimurje ima odličnog vratara Jurina, koji je pročitao Konopeka i obranio penal. U drugom dijelu neizvjesnost pitanja pobjednika dokida Jambrušić, nakon akcije koju je pokrenuo Pintarić, a dvadesetak minuta pred kraj na listu strijelaca konačno se upisao i Vuka.

S minimalnih 1:0 Solinjani su izvojevali pobjedu nad Vinogradarom, teškim i renomiranim protivnikom. Tri je boda donio gol Predojevića, koji je u igru ušao tek u drugom poluvremenu, odmijenivši na terenu Čelikovića.

Remi bez pobjednika upisan je u Kostreni, gdje je Pomorac dočekao Suhopolje. Podjela bodova nije ono čemu su se Pomorci nadali, a time su nastavili ne baš blistav početak sezone, u kojoj su upisali samo jednu pobjedu. Suhopolje je za sada samo jednom upisalo poraz, nadaju se da će tako nastaviti i u petom kolu, u kojem dočekuju bivše prvoligaše iz Čakovca.

Potpuno isti rezultat bio je i na kraju utakmice Vukovara i Mosora. Iako nisu bili raspoloženi davati golove, igrači Vukovara i Mosora svakako su bili raspoloženi za prekršaje, pa je glavni sudac susreta Rožić čak deset pita vadio žuti karton iz džepa, po pet za svaku momčad. Domaća je ekipa imala terensku inicijativu tijekom većeg dijela susreta, gosti su se razgoropadili u završnici, no nisu uspjeli pomaknuti rezultat s nule.

U Sinju pak je, umjesto domaćih, junak bila ekipa iz Velike Gorice, koja je uzela sva tri boda. Pobjedu gostima donijeli su pogoci Peka, koji je u utakmicu ušao u 27. minuti umjesto Barukčića. Gorica se, kao debitant lige, po bodovima tako izjednačila sa Solinom, te je na odličnom drugom mjestu tablice.

U susretu dviju momčadi istog imena više je sreće imala ona iz Sesveta, koja je bila domaćin u Mladini. Rezultat se s nule pokrenuo već u 12. minuti, kad je sesvetsku Croatiju u prednost od 1:0 pogotkom doveo Zubak. No, gosti, MV Croatia, izjednačuju u 35. preko Biličića, a 1:1 na semaforu ostaje sve do 70. minute. Tada je konačno put do mreže iza Pušeljića pronašao Jurina, koji je tek dvije minute prije toga ušao u igru odmijenivši Heću. Konačnih 3:1 u 79. postavlja Zubak.

• Obrisan korisnik12.09.2010. u 14:18
    "Međimurje je konačno upisalo pobjedu, a tri su ih boda s dna lansirala na sredinu prvenstvene tablice. Prvi pogodak postigao je Lima s bijele točke nakon što je u šesnaestercu Rudeša srušen Garba, ali je u 34. minuti za domaće sve moglo biti pokvareno nakon što je Vitas sasvim besmisleno igrao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.09.2010. u 11:28
    ajde da se i crno-crvenima otvori.realno,protiv vinogradara su kuci trebali pobijediti,isto kao i u imotskom.a valjda bu ih i sreca posrala nekad jer cakovec zasluzje prvoligasa
  • Obrisan korisnik12.09.2010. u 09:20