1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 21.08.2010, 17:00 h, Stadion Maksimir, gledatelja: 400
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Josip Havaić (Koprivnica), Saša Fegeš (Nedelišće)
Lokomotiva
Lokomotiva
0:0 Šibenik
Šibenik

Začarane mreže Lokomotive i Šibenika

Borna Rupnik • subota, 21.08.2010.

Šibenčani ni u petom ovosezonskom pokušaju nisu postigli pogodak, a Lokomotiva im nije uspjela gurnuti loptu preko crte unatoč nekolicini dobrih prilika, pogotovo u drugom poluvremenu...

Daniel Georgievski
52'
19
Ivan Fuštar
67'
16
Josip Maleš
76'
Vjekoslav Lokica

I treći međusobni susret Lokomotive i Šibenika u prvoligaškom društvu nije ponudio niti jedan pogodak. Nakon dvije prošlogodišnje "nule", mreže su u Maksimiru i ovoga puta ostale netaknute te je svakoj momčadi pripao po jedan bod.

Prvo poluvrijeme u Maksimiru proteklo je u laganoj dominaciji domaćeg sastava. Lokomotiva je imala nešto više od igre, no prvu pravu situaciju imali su gosti iz Šibenika nakon pola sata. Mehmed Alispahić uposlio je Mladena Jurčevića, koji izlazi sam ispred Ivana Kelave, no u zadnji čas stvar je spasio mladi Mislav Komorski.

Do odmora su nogometaši Roya Ferenčine dva puta ozbiljno uzvratili. Međutim, nakon odlične akcije Ivana Peke i njegovog udarca s 18 metara raspoloženi Goran Blažević loptu vadi iz samih rašlji, a u jednoj od zadnjih akcija u prvom dijelu glavom je pokušao iskusni Nino Bule, ali šibenski čuvar mreže još jednom izlazi kao pobjednik.

Početkom nastavka treneri su nešto pokušali promijeniti i slanjem novih snaga na teren maksimirskog stadiona. Ferenčina je priliku dao novopridošlima Almiru Bekiću i Ivanu Sesaru, dok je Vjekoslav Lokica također kombinirao novim imenima - umjesto Marka Kartela ušao je Daniel Georgijevski.

To razdoblje igre bilo je razvodnjeno s dosta prekida, a Lokomotiva je potom pojačala pritisak. U 59. minuti Bule puca iz velike daljine, no izborio je samo udarac iz kuta. Potom je isti igrač, jedan od najboljih na terenu, opet pokušao glavom, ali ni to nije urodilo plodom.

U 70. minuti slobodni udarac sa 17 metara izveo je lijevom nogom Josip Pivarić. Blažević je ovoga puta bio svladan, no ispriječila se - prečka. Ništa manje opasno nije bilo ni kada je neometan pokušao Domagoj Antolić, a Jurčević se za svoj promašaj djelomično iskupio čišćenjem pred praznim golom.

Naposljetku su i jedni i drugi Maksimir napustili s remijem u džepu. Zagrepčani se tako i dalje drže gornjeg dijela poretka, dok šibenski gosti na putu kući moraju smisliti kako konačno zabiti gol. Dva boda, 13. pozicija i gol-razlika 0:4 ne izgledaju posebno ugodno.