Vodeni sportovi

Primorac prokockao +5

Maja Giljanović • petak, 04.06.2010.

Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog Ivice Tucka na korak su od obrane naslova prvaka Crne Gore. Primorac je u Kotoru u drugoj utakmici finala doigravanja vodio 6:1 samo da bi se u drugom poluvremenu gotovo utopio, bivši europski prvaci su prokockali prednost, primili sedam golova uzastopce, izgubili 6:8 i živu glavu moraju spašavati u ponedjeljak u Igalu.

Ekipa Jadrana Ivice Tucka, bivšeg trenera Šibenika i bivšeg izbornika juniorske reprezentacije koja je prošle godine osvojila Svjetsko prvenstvo (u finalu protiv Grčke), briljantnim je drugim poluvremenom druge utakmice finala doigravanja nadoknadila -5 i Primorac nakon 10:6 u Igalu u prvoj utakmici pobijedila i četiri dana poslije i u seriji povela 2:0.

Jadran se u prvom dijelu gotovo nije sastao s loptom, izgledalo je da Primorcu ne smetaju izostanci Nebojše Milića i Dragana Draškovića jer prvu su četvrtinu dobili 2:0 i drugu 3:1 (čast Novljana spasio je rođeni Kotoranin Janović za 1:2 tek u 9. minuti). Postigli su igrači Ranka Perovića (Trajković) i prvi gol na otvaranju treće četvrtine i odlijepili se na 6:1 samo da bi se u nastavku gotovo utopili.

Šokirane Beštije na tribinama su gledale kako se prednost topi iz minute u minutu, gosti su postigli sedam golova uzastopce (ukupno tri je gola dao Nikola Janović, a jednom su se među strijelce upisali Elez, Zloković, Radović, Ivović i Klikovac), 5:1 su dobili treću i 2:0 četvrtu četvrtinu i slavili ukupno 8:6.

Jadran titulu može osvojiti u ponedjeljak u svom Igalu, pobijedi li, pak, Primorac, četvrta se utakmica igra 10. lipnja u Kotoru, a eventualna majstorica na rasporedu je 13.