Vodeni sportovi

Ovacije za Smodlaku

Maja Giljanović • subota, 05.06.2010.

Vaterpolisti Cattara izborili su majstoricu u doigravanju za treće mjesto crnogorskog prvenstva. Budva je vodila 3:1 nakon prve četvrtine, prvo je poluvrijeme završilo u egalu, ali u drugom poluvremenu Kotorani su podigli ritam i slavili 11:8.

Vaterpolisti Cattara u Kotoru su u drugoj utakmici doigravanja za treće mjesto izborili majstoricu. Nakon 8:10 u prvoj utakmici Kotorani nisu dobro otvorili ni drugi susret, Budva je nakon prve četvrtine vodila 3:1, ali do konca poluvremena su se oporavili i vratili u egal (4:4).

Pobjednici Kupa LEN pronašli su dobitnu formulu u drugom dijelu, treću su četvrtinu dobili 4:3 i u četvrtoj na krilima četverostrukog strijelca Varge priveli utakmicu kraju (11:8).

Naši Ivan Žanetić i Mile Smodlaka ukupno su triput ubacili loptu iza leđa Šefika, u trijumfu su sudjelovali i Željko Vukčević, Teo Đogaš i Aljoša Kunac, ali najveće ovacije je priskrbio Smodlaka. 34-godišnji Splićanin je treći Cattara postigao u maniri dostojnoj dvostrukog europskog klupskog prvaka (2001., 2006.), dvostrukog pobjednika Kupa LEN (2000., 2010.), svjetskog prvaka (2007.) i dvostrukog europskog viceprvaka (1999. i 2003.).

Remek-djelo bivšeg centra Jadrana i Juga - Smodlaka je sam sebe proigrao i matirao nemoćnog Šefika - izazvalo je ovacije na otvorenoj sceni. Treća utakmica igra se u utorak u Budvi, a ulog su kvalifikacije Eurolige.