Vodeni sportovi

Salona slomila otpor Biograda

Maja Giljanović • ponedjeljak, 24.05.2010.

Vaterpolisti Salone u devetom su kolu 1.B vaterpolske lige protiv Biograda vodili 6:3, gosti se nisu pokolebali i nakon treće su se četvrtine približili na samo gol zaostatka, ali prvaci su na koncu pokazali potez više i slavili 9:8.

Branitelji naslova prvaka 1.B vaterpolske lige Salone se nakon 1:1 u prvoj četvrtini do konca poluvremena od Biograda odvojila na +3 (6:3). Gosti nisu digli ruke i predvođeni trostrukim strijelcem Sabionijem nakon treće su se primakli na 6:7, ali Solinjani nisu podlegli pritisku, četvrtu su četvrtinu dobili 2:1, ukupno slavili 9:8 i obranili bod prednosti ispred prvih pratitelja Galeba.

Makarani su zaboravili na prošlotjednih 9:10 u Biogradu, slomili otpor četvrtoplasirane Opatije (11:9) i na drugom se mjestu odlijepili od ovog vikenda slobodne Siscije.

Delfin je slavio u Rijeci protiv Arsenala 12:11, a u derbiju začelja Zadar 1952 je prokockao priliku za prekid posta.

Igrači Gorana Jovančevića u Višnjiku su protiv Zagreba golovima Jadrešića (2) i Šarića (2) vodili 4:2 nakon prve četvrtine, vodili su i 6:4 minutu i pol prije kraja poluvremena, ali platili su danak neiskustvu. Zagrepčani su u finišu treće četvrtine okrenuli na 8:7 i uz dozu sreće (triput su Zadrani pogodili okvir vrata) priveli utakmicu kraju.