Vodeni sportovi

Medveščak uspješno kroz Crnicu

Ivana Jurica • nedjelja, 23.05.2010.

U prvom susretu doigravanja za sedmo mjesto u domaćem prvenstvu Medveščak je u Crnici bez većih problema ostavio prvu pobjedu. Slavili su Zagrepčani sa 11:6 čime su napravili prvi korak prema pretposljednjem mjestu u ligi, dok će Šibenčani zaista turbulentnu sezonu u kojoj su nastupali i u europskim natjecanjima vjerojatno završiti na posljednjem mjestu koje, moguće, vodi i u niži rang natjecanja...

Šibenik – Medveščak 6:11 (0:5, 2:3, 2:1, 2:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik: Jukić (9 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica, D. Belamarić, Šarić, Španja, Brkić 2(1), Sutić 2, Goreta, Vlahović 1, Samodol 1, Sučić, Storić, trener: Grgo Renje.

Medveščak: Selem (2 obrane), Burić 2, Curiš, Čule 1, Jakovac, Zeljak 1, Tomašić 1, Milaković 2, Vegar, Geratović, Ćuk 2, Dragčević 2, Kavur (7 obrana), Blažević, trener: Ivan Asić.

Igrač više: Šibenik 2/7, Medveščak 4/6

Peterci: Šibenik 1/1, Medveščak 0/1

Suci: Robert Tiozzo i Mile Rebić (oba Split)

Momčad Ivana Asića odlično je iskoristila loš ulazak u utakmicu domaćina i neraspoloženost vratara Jukića. Sve što su uputili prema golu u prvih osam minuta igre završavalo je iza domaćeg vratara. Na drugoj strani puno grešaka u igri Šibenika, Kavur je tek dva puta morao reagirati da bi spriječio pogodak. Nakon pogreška Jukića Čule je goste doveo u vodstvo. Isključenje Vlahovića Dragčević je kaznio golom, a u sljedećem napadu precizan je i Zeljak. Niti šest minuta nije prošlo, a gosti su već vodili sa 3:0. Do kraja četvrtine prednost su još povećali nakon dva gola Kristijana Milakovića.

Prvi gol Šibenik je postigao tek početkom druge četvrtine, strijelac Vlahović s igračem više. Svojim drugim golom Dragčević vraća na plus pet (1:6). Domaći kapetan Edi Brkić realizira peterac za 2:6, ali do poluvremena Jukićevu mrežu tresu Burić i Ćuk pa na semaforu na poluvremenu svijetli 2:8.

Domaćini su djelomično popravili svoju igru u drugom poluvremenu, ali bilo je prekasno da bi se mogli vratiti u utakmicu i zaprijetiti Medveščaku. Brkić je novim golom smanjio na 3:8, a gostima novi gol priskrbio Burić s igračem više. Tek krajem treće četvrtine u strijelce se prvi put na utakmici upisao najbolji šibenski strijelac Nikola Sutić, za 4:9.

Isti je igrač i početkom posljednje četvrtine matirao gostujućeg vratara, ovog puta Selema. Medveščak uzvraća preko Tomašića koji uspješno završava akciju s igračem više. Nakon obostranog isključenja Sutića i Čule u strijelce se upisuje i Samodol, a konačnih 6:11 postavlja Ćuk.

Druga utakmica igra se u srijedu u Zagrebu.