Vodeni sportovi

Ivovićevih sedam za pobjedu Jadrana

Matej Milanović • nedjelja, 18.04.2010.

Jadran iz Herceg Novog u drbiju je 24. kola nadigrao Primorac iz Kotora s 14:9. Polovicu golova je za Jadran postigao Aleksandar Ivović...

JADRAN HERCEG NOVI - PRIMORAC 14:9 (6:3, 1:0, 5:3, 2:3)

Jadranska liga, 24. kolo, Herceg novi, Bazen instituta Simo Milošević

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić, Bebić, Elez 2, Vukčević, Radović 1, Janović, Gojković 1, Ivović 7, Zloković 2, Klikovac, Jokić 1, Perčinić, Tešanović, Trener: Tucak

Primorac: Radić, Draško Brguljan, Čučković 1, Petrović 1, Trajković 1, Darko Brguljan 1, Kiss, Azevedo 3, Drašković 1, Milošević, Steinmetz, Šetka, Milić, Drašković 1, Trener: Perović

Suci: Periš (Split), Rožman (Kranj)

Igrač više: Jadran HN 5/5, Primorac 1/9

Peterci: Jadran HN 1/1, Primorac 1/1

Jadran iz Herceg Novog je našao krivi trenutak u kojem proigrati protiv Primorca. Kotorani su ih prošle godine svladali u četvrtfinalu Eurolige, na putu do europskog naslova, a to su ponovili i u ovoj sezoni, pobijedivši u obje utakmice.

Jadran je protiv Primorca uspio proigrati tek u Jadranskoj ligi. Domaći su odigrali jako dobro prvu četvrtinu i odmah poveli 6:3, što su tijekom druge dionice povećali na 7:3 pred poluvrijeme. U trećoj četvrtini je razlika dodatno narasla na visokih 12:6.

Gosti su u zadnjih osam minuta tek minimalno ublažili poraz na završnih 14:9. Za goste je nerazrješiva enigma bio Aleksandar Ivović koji im je zabio sedam golova. Najbolji u redovima Primorca je bio Tony Azevedo s tri zgoditka. Jadran je utakmicu dobio, između ostalog, zahvaljujući odličnoj realizaciji igrača više. Naime, domaći su realizirali svih pet prilika, dok je Primorac imao katastrofalan učinak od gola u devet prilika.