Vodeni sportovi

Bratski remi Siscije i Galeba

Maja Giljanović • nedjelja, 28.03.2010.

U trećem kolu 1.B vaterpolske lige derbu utakmica između Siscije i Galeba obilovala je atraktivnim potezima i kišom golova. Gosti su vodili na poluvremenu tri razlike, prokockali vodstvo i nakon treće četvrtine gubili 9:7, ali u finišu su iščupali bod.

Utakmicu kopernikanskih preokreta u Sisku su odigrali Siscia i Galeb. Prvo poluvrijeme okončano je prednošću gostiju od tri razlike (6:3), ali furioznom trećom četvrtinom (6:1) Siščani prelaze u vodstvo. Gosti na krilima peterostrukog strijelca Marinovića u četvrtoj ponovno dižu ritam (5:3) za objektivno najpravednijih 12:12.

Nakon 3:3 u prvoj četvrtini Biograd je utakmicu protiv Zagreba prelomio u drugoj (3:1), a koncem treće četvrtine gosti su prednost podigli na tri razlike (9:6). Zagrepčani se nisu predali, ali zaslužili su samo zadovoljštinu u obliku četvrte četvrtine (3:1). Gol prednosti (10:9) Biogradu je donio prvu ovogodišnju pobjedu nakon što su u prvom kolu izgubili na Kantridi od Opatije (10:15).

Salona je protiv Zadra preuzela inicijativu od starta, branitelji naslova su osvojili sva četiri četvrtine (4:1, 4:2, 3:2, 5:4), a najveći obol pobjedi dao je četverostruki strijelac Kundid.

Solinjani su jedini sa 100 %-tnim učinkom (2/2) nakon što je Opatija u posljednjoj utakmici kola prokockala priliku preuzeti čelnu poziciju na tablici. Opatija je na Kantridi izgubila od Delfina 13:16 (4:4, 3:6, 3:2, 3:4) i pala iza Galeba, Siscije i Delfina, Salona je peta, ali je odigrala utakmicu manje od najbolje četvorke.