Vodeni sportovi

Favoriti odradili posao

Matej Milanović • nedjelja, 28.03.2010.

U 18. kolu talijanskog vaterpolo prvenstva prva četiri sastava lige su upisala pobjede, a na dnu tabele se jedino Roma malo udaljila iznenadivši petpolasiranu Florentiju...

U 18. kolu talijanskog prvenstva u vaterpolu Sori je poveo 2:0 kod Pro Recca, nakon čega je lider prvenstva u idućih 20 minuta napravio seriju od 13:2. Posljednja četvrtina završila je neodlučeno i Recco je s 13:6 upisao nove bodove. Domaće je sa četiri gola predvodio Vanja Udovičić.

Imperia je povela protiv Savone u prvoj minuti, ali su gosti zaredali šest golova do desete minute i riješili susret. U ostatku utakmice je Imperia tek uspjela zadržati razliku do konačnih 14:9 za Savonu. Kod domaćih je Heiko Nossek postigao tri zgoditka, a Savonu je predvodio Peter Varellas sa četiri.

Latina je kod Brixie dobila prvu četvrtinu s 3:2. Domaći su minimalnu prednost imali još u 20. minuti susreta. Nakon toga je Brixia s pet uzastopnih golova pobjegla na 11:7. Do posljednje sirene je Latini uspjelo tek smanjiti na završnih 14:11. Fabio Fresia i Roberto Calcaterra su upisali tri gola za domaće. Marko Jelača i Fran Paškvalin su dodali po jedan pogodak. Kod Latine ih je četiri dodao Andrei Josep.

Bogliasco je protiv Posillipa izgubio prvu četvrtinu i u drugoj preokrenuo na 5:3. Ipak, sastav iz Napulja je u završnici prvog poluvremena uspio izjednačiti. Domaći su pak ušli u zadnju četvrtinu s prednošću. Međutim, u tih posljednjih osam minuta je Posillipo zabio tri gola, dok su domaći ostali beza napadačkog učinka te je utakmica završila 10:8 za goste kod kojih se s tri gola istaknuo Zeno Bertoli. Isto toliko je kod domaćih upisao Rajmund Fodor.

Nervi je protiv Lazija nakon poluvremena vodio 7:4 i bio jako blizu važnim bodovima u borbi za opstanak. Ipak, gosti su napravili seriju od pet golova i time osigurali dvostruku prednost. Nervi je smanjio minutu prije kraja na konačnih 9:8 u korist Lazija i do kraja više nije bilo značajnih događaja. Kod Nervija je Balas Nyeki zabio tri gola, dok se kod Lazija između ostalih u strijelce upisao i Zdravko Delaš.

Slavio je i drugi rimski tim. Roma je iznenadila Florentiu u gostima i time se udaljila od opasne zone. Gosti su prve dvije trećine dobili s 3:2 i tako otišli na poluvrijeme sa 6:4. U trećoj dionici je Florentia povela, a Roma je izjednačila 16 sekundi prije odmora. Domaći su u posljednjoj četvrtini čak i izjednačili na 7:7 u 27. minuti, ali nisu uspjeli više zabiti do kraja te je Romi pobjedu osigurao Goran Krstonošić iz peterca u 29. minuti. Upravo Krstonošić je predvodio goste s tri pogotka.