Vodeni sportovi

Vasas namučio Primorac

Vedran Babić • četvrtak, 04.02.2010.

Drugi susret skupine B Eurolige donio je još jednu pobjedu domaćina nakon što je naš Jug CO porazio Panionios. Kao što se i očekivalo, aktualni europski prvak Primorac trijumfirao je protiv Vasasa u tvrdoj utakmici i na taj način osigurao plasman u četvrtfinale.

PRIMORAC - VASAS 9:7 (1:2, 2:2, 2:1, 4:2)

Euroliga, 4. kolo skupine B
Kotor, bazen ŠRC ''Nikša Bućin''
Suci: Golikov (Rusija), Stavropoulos (Grčka)

Primorac: Radić, Dr. Brguljan, Cucković (1), Petrović (1), Trajković, Da. Brguljan, Kiss (3), Azevedo (1), Drašković (1), Steinmetz (1), Šetka (1), Milić. Trener: Perović.

Vasas: Nagy, Decker (1), Fülöp, Katonas, Hosnyanszky (1), Vörös, Kovacs (1), Letay (1), Da. Varga (1), De. Varga (2), Kis, Takacs, Hona. Trener: Foldi.

Branitelj naslova uspješno je odradio četvrtu utakmicu u skupini B. Primorac je s 9:7 bio bolji od mađarskog Vasasa, iako je sve do zadnje četvrtine ishod bio neizvjestan. Ulaskom u posljednjih osam minuta bilo je 5:5, no Kotorani su tada pokazali zašto su aktualni europski prvaci i s 4:2 su ipak stigli do treće pobjede.

U sljedećem kolu Primorac dočekuje Jug u borbi za prvo mjesto, no važnije od toga je ipak da Jugu u naredne dvije utakmice za četvrtfinale treba samo bod. Naravno da bi bilo lijepo kada bi se upisale dvije pobjede i time u četvrtfinale otišlo s pozicije broj jedan, no gostovanje u Kotoru bit će zahtjevan ispit za Gospare.

• Obrisan korisnik04.02.2010. u 14:16
    nije baš točno da jugu treba samo bod za 1/4finale jer ako taj bod osvoji protiv primorca imat će 8 bodova, a vasas s pobjedama nad jugom i panioniosom bi došao do 9