Vodeni sportovi

Primorju pobjeda, ali ne i prolaz

Maja Giljanović • srijeda, 03.02.2010.

Vaterpolisti riječkog Primorja u uzvratnoj su utakmici četvrtfinala Kupa LEN pobijedili Cattaro, ali polufinale su, zbog četiri gola prednosti iz utakmice odigrane u Kotoru prije dva tjedna, izborili Crnogorci.

PRIMORJE - CATTARO 9:7 (2:0, 2:3, 2:3, 3:1)

Četvrtfinale Kupa LEN, uzvratna utakmica:
Rijeka, Bazen na Kantridi
Suci: Szekely (Mađarska), Schlunz (Njemačka)

PRIMORJE: D. Car, Glavan 1, B. Car, Krapić, Krizman 1, Franković 2, Tiškivski, Brala 1, Vrlić, Barać 2, Beltrame 1, Bukovac 1, Pavlović. Trener: Zoran Roje

Vezane vijesti

CATTARO: Pjetlović, Nastran 2, Vukčević, Živković, Kordić, Smodlaka, Varga 1, Đogaš 1, Lobov, Žanetić 1, Kunac 2, Filipović, Mišić. Trener: Mirko Vičević

Igrač više: Primorje 7/10, Cattaro 4/8
Peterci: -

Trener Zoran Roje je bio svjestan težine zadatka u uzvratu četvrtfinala Kupa LEN nakon što su Riječani prvu utakmicu u Kotoru izgubili 4:8. Za razliku od utakmice prije dva tjedna u kojoj su platili danak slaboj realizaciji igrača više (2/8), Riječani su na Kantridi u tom pogledu odigrali na visini i realizirali sedam od 10 situacija s isključenim igračem Cattara.

Primorje je prvu četvrtinu dobio 2:0 i pobudio apetit 500-tinjak navijača, ali Cattaro im ni u jednom trenutku nije dozvolio prednost veću od dva gola. Na poluvremenu je rezultat bio gol prednosti za Primorje, nakon treće četvrtine Cattaro je izjednačio (6:6), a u četvrtoj su Riječani zabili dva gola više od gostiju, dobili utakmicu (9:7), ali igrači Mirka Vičevića su izborili polufinale.

Najraspoloženiji strijelci bili su Samir Barać i Nikola Franković u Primorju i Aljoša Kunac i Matej Nastran u Cattaru (svi dva gola, a u strijelce su se od Riječana upisali i Damir Glavan, Alen Brala, Erik Bukovac, Marin Beltrame i Ivan Krizman).

Preostala tri polufinalista su Savona, Spandau i Brescia. Savona je nadoknadila gol zaostatka protiv Ferencvarosa (10:8), Spandau je obranio tri gola prednosti protiv Oredee (6:8), a Brescia pet protiv Marseillea (11:7).