Zimski sportovi

Jesenicama slovenski derbi

Martina Oštrić • ponedjeljak, 01.02.2010.

Pobjedom nad Vienna Capitalsima Medveščak se popeo na šesto mjesto ljestvice EBEL lige, a osim pobjede na Šalatu, plasmanu je pridonio i poraz Albe na gostovanju kod Linza. KAC je u gostima bio uspješniji Graz 99ersa, a Red Bull kod Villacha. U slovenskom dvoboju Jesenice su a domaćem terenu odnijele pobjedu protiv oslabljene Olimpije...

Pomlađena momčad Olimpije došla je na gostovanje Jesenicama sa samo tri napada, i, očekivano, više od jedne trećine nisu se mogli nositi s evidentno boljim domaćinima. Nakon 1:1 iz prvog perioda, Jeseničani su u uvodnim minutama druge trećine poveli preko Andreija Makrova, da bi šest minuta prije kraja perioda Andrej Hebar povećao vodstvo.

Četvrti i posljednji gol za Jeseničane postigao je Rok Tičar u 44. minuti. Olimpija se vratila u utakmicu golovima Davida Šefiča i Jurija Goličiča, nakon čega su sa šestoricom na ledu pokušali doći do izjednačenja, no krvnički start Henryja Burkea nad Mitjom Robarom, koji je Olimpijinom hokejašu donio 20+5 minuta kazne, odnio je Ljubljančanima sve šanse u pozitivan rezultat, a Jeseničanima Robara na šest tjedana oporavka.

Mađarska Alba otišla je na gostovanje kod četvrte momčadi lige, Linza, i kući se vratila sa četiri gola u mreži i izgubljenim šestim mjestom. Patrick Leahy načeo je Hetenyijevu mrežu u prvoj trećini, a Cristoph Ibounig i Rich Bronilla nastavili u drugoj. Posljednji period donio je još jedan gol u mreži vratara mađarske momčadi. Minutu prije kraja poentirao je Matthias Iberer.

Vodeći Graz 99ersi ugostili su KAC koji im je gostoprimstvo uzvratio sa tri pogotka u Weinhandlovoj mreži. Hokejaši Klagenfurta većinu su posla obavili u prvom periodu, kada su Cristoph Brandneri Silvio Jakobitsch pogodili za 0:2, a točku na "i" stavili su u posljednjem periodu golom Markusa Pirmanna.

Sedam pogodaka vidjeli su gledatelji u Villachu, gdje je njihova momčad ugostila Red Bull iz Salzburga. Po njihovu žalost, od tih sedam samo je dva završilo u mreži gostujućeg vratara. Premda su nakon drugog perioda domaćini imali 2:1, posljednjih 20 minuta odlični je Red Bull sve preokrenuo u svoju korist. Golove za Salzburg postigli su Jeremy Rebek, Kelsey Wilson, Thomas Koch i Steven Regier, a novom se pobjedom Red Bull prvoplasiranom Grazu približio na samo tri boda.