Zabok rutinski u Kaštelima

Vedran Babić • nedjelja, 24.01.2010.

12. ligaško kolo hrvatskih košarkaša zaključeno je u Kaštelima gdje je domaćin poražen od "zahuktalog" Zaboka 76:62. Gostima je to peta uzastopna pobjeda.

Nakon što su u prošlom kolu prekinuli niz poraza pobjedom u Dubrovniku, košarkaši Kaštela ponovno su se vratili starim, lošim navikama. Pred svojim navijačima poraženi su od drugoplasiranog Zaboka, kojemu je to osmo slavlje u ligi.

Koševima neefikasno prvo poluvrijeme u kojemu su domaćini na samom startu imali sedam koševa prednosti završeno je prednošću Zaboka 35:32, a gosti su odlučujući udarac Kaštelima zadali u prvih šest minuta nastavka, kroz kojih su serijom 13:4 otišli na 48:36. Ulaskom u posljednju dionicu bilo je 53:42, a domaćini su se u završnici najviše uspjeli približiti na 55:49.

Najučinkovitiji igrač Zaboka bio je Ante Krapić sa 16 koševa i 12 skokova, a dobre partije pružili su još Danijel Krajačić s 14 koševa te Ivan Tomeljak i Robert Lež sa po 13. O neraspoloženosti domaćih košarkaša dovoljno govori činjenica da je njihov jedini igrač s dvoznamenkastim brojem koševa bio Ljubo Šamadan (19).