1. HKL: Bizaca potopio Dubravu

Branko Barić • nedjelja, 24.01.2010.

Dubrovnik je u 12. kolu domaće lige pošteno namučio Svjetlost u Slavonskom Brodu, ali do pobjede nije uspio doći. Toni Bizaca je gotovo sam donio pobjedu Trogiru protiv Dubrave, dok su Splićani bez većih problema nadigrali Borik...

Dubrovnik je odigrao odličnih 30 minuta protiv favorizirane Svjetlosti i na krilima Marka Lučića u posljednju četvrtinu ušao s rezultatskom prednosti, ali domaćinima je bilo dovoljno samo tih posljednjih deset minuta da ubace u brzinu više i na kraju pobjede s naoko lagodnih 11 razlike (88:77). Jurica Spahija s 28 poena i Petar Ćosić s 25 poena predvodili su pobjednike, dok je Lučić na drugoj strani ubacio 25 koševa.

Onako kako je Svjetlost odigrala u trećoj četvrtini svoje utakmice, tako je Trogir u trećoj četvrtini svog dvoboja s Dubravom uspio susret okrenuti u svoju korist. Ključna je bila serija domaćina 14:4 u tom periodu, u koju je sjajni Toni Bizaca ugradio 12 poena, što je omogućilo Trogiranima da ode na 13 pogodaka razlike. Dubrava je do kraja to uspjela tek smanjiti, ali za potpuni preokret nije bilo snage. U konačnih 76:70, Bizaca je sudjelovao s čak 32 poena, dok je u redovima gostiju Šakić ubacio 26 poena.

Iako je Borik u Splitu poveo s 5:0, Žuti su vrlo brzo preuzeli kontrolu nad utakmicom u svoje ruke i do kraja je nisu ispuštali. Na koncu je završilo s uvjerljivih 83:66 za domaćine, a najefikasniji u redovima pobjednika bio je Mimica s 21 poenom, a 19 ih je dodao Vrkić. Prvo ime Borika bio je Mrva sa 16 poena.