Zimski sportovi

Začarane mreže u Klagenfurtu

Borna Rupnik • subota, 23.01.2010.

Slovenski se predstavnici u ligi EBEL nakon petka mogu pohvaliti s četiri nova boda - premda Jesenice nisu zabile ni gol iz igre - a vrh je sve bliže Graz 99ersima...

Petak je bio dobar dan i za Jesenice i za Olimpiju, ali do pobjeda su Slovenci stigli na bitno različite načine. Rijetko viđenu utakmicu u Klagenfurtu su odigrali domaći KAC i Jesenice - nakon punih 65 minuta igre nije bilo niti jednog jedinog pogotka.

Daleko od toga da nije bilo žara: hokejaši na ledu nakupili su ukupno 66 minuta kazne, a vratari su obranili ukupno 69 udaraca, pri čemu je Dov Grumet-Morris bio dvostruko više zaposlen od Jonathana Parisea. Ipak, u raspucavanju je presudni gol za Jesenice postigao Rok Tičar.

Vezane vijesti

Olimpija je u Ljubljani protiv Villacha ponudila manje grubosti, a više atrakcije. Austrijanci su se držali do 3:3 (Žiga Pance, Burke i Mitchell bili su strijelci za domaćina, a Kristler, Ban i Kaspitz za goste), odnosno do ulaska u posljednju trećinu.

Premda je i tada Villach stvarao više prilika, Jurij Goličič, Erik Pance i sjajni Frank Banham zabijaju za konačnih 6:3 i zadržavaju nadu u doigravanje.

Graz 99ersi razliku su na vrhu podebljali na šest bodova (uz utakmicu više) prvenstveno zahvaljujući pobjedi u Mađarskoj. Alba Volan povela je preko Janosa Vasa, poravnao je Christoph Harand, a na 2:1 za Graz preokrenuo Pare. Mihaly je ponovno vratio egal, ali dvije minute prije kraja Herzog je precizan za završnih 3:2 za austrijsku momčad.

Grazu je na ruku išao i neočekivano lak poraz Vienna Capitalsa na domaćem terenu. Beč su uzdignutih ruku napustili Black Wingsi iz Linza, koji su pitanje pobjednika riješili preko Baumgartnera, Bronille i Matthiassona u prvih 27 minuta. Marcel Rodman zabio je za 3:1, ali je sudbinu Vienne zapečatio Purdie.