Dubrovčani posramili lidera

Branimir Korać • nedjelja, 10.01.2010.

Uz dvoboj u Šibeniku, odigrana su još tri susreta A-1 lige košarkaša. Za iznenađenje se pobrinuo Dubrovnik koji je neočekivano lako svladao vodeće Vrijednosnice, a pobjede su upisali i Zabok i Svjetlost...

Vrijednosnice u Dubrovniku nisu ničim opravdale prvu poziciju na ljestvici. Momčad iz Darde teško je poražena 93:65 od protivnika koji se nalazi u donjem dijelu ljestvice. Još u 16. minuti gosti su zaostajali svega četiri poena, a onda je krenuo pad. Već krajem poluvremena bilo je minus 15, u drugom dijelu ništa se nije promijenilo i Dubrovnik je otišao do neočekivano lagane pobjede.

Aleksandar Šćepanović odigrao je briljantnu utakmicu ubacivši 31 poen (7/8 trica), a s 13 poena i sedam skokova kod domaćina mu se pridružio Filip Krušlin. U sastavu Vrijednosnica Kamaldin Gamma je ubacio 17 poena, a Zvonimir Ridl deset uz šest skokova.

Vezane vijesti

Do važne pobjede stigao je Zabok koji je u Trogiru slavio 81:89. U neizvjesnom susretu gosti su na ulasku u posljednju minutu imali šest poena prednosti. no Bizaca i Blajić vračaju Trogir u igru. Ipak, bodove gostima osigurao je u posljednjim trenucima ubačajem Robert Lež.

Lež je susret zaključio s 20 poena, Budimir je dodao 14 poena i pet skokova, a Krapić 12 poena i 12 skokova. Kod Trogira Bizaca je ubacio 26 poena uz pet skokova, Žitko 22 poena uz osam skokova, a Blajić 20 poena uz šest asistencija.

Pad forme kod Dubrave iskoristila je i Svjetlost koja ih je svladala bez problema 97:74. Gosti bez svog najboljeg igrača Karla Vragovića nisu imali nikakve šanse i Brođani su stigli do lagane pobjede koja ih dovodi do treće pozicije.

Jurica Spahija s 25 poena i 13 skokova "terorizirao" je Zagrepčane, 17 poena i pet asistencija dodao je Domagoj Norac. Kod Dubrave po 20 poena ubacili su Marić i Bašić.