1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 06.12.2009, 15:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 4000
Suci: Gerek (Zabok), Munić (Bregana), Galović (S. Brod)

Gostima dosta drugi dio

Ivana Strahija, Mateja Gošćiej • nedjelja, 06.12.2009.

Međimurci i Zagrepčani pružili su gledateljima u Čakovcu zanimljivu utakmicu, a domaći navijači mogli su uživati i u vodstvu Međimurja. Ono je doduše potrajalo samo do drugog poluvremena, kad su u vrlo kratkom vremenu gosti okrenuli rezultat i odlučili utakmicu.

Igor Lozo
57'
16
Petar Milatović
71'

Krunoslav Jurčić

Desetkovani ozljedama i kartonima, Međimurje i Dinamo na travnjak stadiona Mladosti ipak su izveli dobre postave. O tome govori i visok tempo u kojem je započeo susret, a debitant u Dinamovom dresu, mladi Dominik Picak, već je u prvoj minuti "plivao" pred vlastitim golom.

Dinamo prijeti domaćim vratima odmah potom, Papadopoulos je izazvao Banovića, ali 100 postotnu šansu Dinamov igrač ne iskorištava jer domaći vratar hrabro uzima loptu. Zagrepčani nastavljaju s pritiskom, opasno je bilo nakon kornera Moralesa, a u odbijancu pred golom Međimurja lopta je umalo završila u mreži. No, Banović se ipak sabrao na vrijeme i otklonio opasnost.

Još jednu veliku priliku imali su momci u zlatnim dresovima u 19. minuti, kad Papadopoulos probija po desnoj strani i ubacuje loptu pred međimurski gol, Banović je ne uspijeva zaustaviti, a opasni Slepička kreće na nju. Međimurski vratar u posljednji tren hvata loptu, Slepička pada, ali je sudac ostao, na sreću domaćih, nijem.

Premda je inicijativa bila na strani gostiju, rezultat se mijenja u korist domaćih igrača. U 22. minuti okreću Međimurci polukontru, Eliomar reda Dinamove braniče i dodaje loptu za Plantića, ovaj je šalje između gostujućih nogu do Vuke, koji zabija za 1:0.

U idućih 20-tak minuta domaći su dobili samopouzdanje, a najbolju je priliku da zagorči život gostujućem sastavu imao Plantić, no on umjesto da doda kojem od dobro postavljenih suigrača sam puca prema Picakovom golu, a lopta odlazi nebu pod oblake.

U drugom poluvremenu potpuni raspad domaće obrane, koja je u svega 15 minuta primila tri gola. Najbolja za Dinamo bila je odluka trenera Jurčića da Papadopoulosa zamijeni Kramarićem, koji je skoro odmah dokazao svoju vrijednost.

Na 1:1 Dinamo izjednačava u 50. minuti. Odličan je Morales, koji je nanizao par domaćih obrambenjaka, prošao i kapetana Darmopila te si namjestio loptu, a zatim je mirno zabio u mrežu iza Banovića. Pet minuta kasnije već je 1:2. U gužvi pred međimurskim golom Kramarić je lijepo petom pronašao Slepičku, koji loptu šalje pored nespremnog vratara.

Utakmica je mogla komotno i završiti u 65. minuti, nakon što je Dinamo došao do 1:3. Lopta iz kornera dolijeće do Barbarića, a on je stručno spušta za Kramarića, kojeg nimalo ne smetaju domaći braniči da zabije gol. Domaća obrana kao da je ostala izgubljena u prijevodu, jer su Zagrepčani uistinu radili što god su htjeli.

To je još jednom dokazao Kramarić u 80. minuti utakmice. Loptu s ruba kaznenog prostora prema domaćim vratima šalje Slepička u pokušaju da prebaci golmana Banovića, ovaj umjesto da je ulovi, samo je spušta, i to ravno na nogu spremnog Kramarića.

Nakon ovakve utakmice treba istaknuti da su Dinamovci svašta uspjeli promašiti u prvom poluvremenu, ali su sve to nadoknadili u drugom dijelu utakmice, čemu je doduše pomogla i rastresena domaća obrana, koja je u potpunosti zaboravila koja je njena funkcija na travnjaku.