Kaštelima triler protiv Šibenika

Goran Markuš • nedjelja, 22.11.2009.

U susretu sezone 19-godišnji Anzulović uspio je zaustaviti Šibenik i osigurati tek drugo ovosezonsko slavlje svojih Kaštela. Sjajan je vikend i iza Borika koji je nakon pomalo nesigurnog otvaranja susreta sjajnom igrom svladao donedavno prvu momčad lige, Dubravu...

Susret sezone odigran je kod Kaštela, momčadi koja je tek nakon drugog produžetka odnijela tijesnu + 1 pobjedu. Domaćini su puno bolje otvorili susret i sredinom druge četvrtine bježe na neočekivano visokih 17 poena prednosti. Međutim, gosti se polako bude i do poluvremena smanjuju zaostatak na ipak puno prihvatljivijih 11 poena razlike.

Sjajnom igrom u trećoj četvrtini gosti su se potpuno približili, no domaćin je uspijevao zadržati vodstvo do samog završetka regularnog dijela kada potpuno neočekivanom 0:5 serijom Šibenik uspijeva izboriti produžetak. Nešto bolje Kaštela je otvorila i nastavak, no pola minute prije kraja Mario Filipović (13 poena) gostima osigurava još jedan produžetak.

Vezane vijesti

Ovog puta Šibenik je bio taj koji bolje otvara nastavak, no nakon što ne iskorištavaju nekoliko grešaka domaćina mladi Anto Anzulović (8 poena) pomalo šokantno ubacuje dvije trice u naredna dva napada da bi jednim preciznim bacanjem 17 sekundi prije kraja osigurao tek drugo ovosezonsko slavlje Kaštela. Sa 22 poena prvo ime domaćina bio je Alen Blesić dok je goste sa 28 poena i 14 skokova predvodio sjajan Miro Bilan.

Lijep susret odrađen je i kod Borika koji je nakon vrlo lošeg otvaranja susreta potpuno zasjenio dosad vodeću Dubravu. Bila je to sjajna predstava dvojca Mate Mrva (22 poena, 5 skokova) - Marino Jurjević (16 poena) koji je potpuno zasjenio Karla Vragovića (22 poena) i njegovu Dubravu nanijevši im tek drugi ovosezonski poraz.

Sjajnom igrom pred kraj treće i početkom četvrte četvrtine Trogirani su se uspjeli odlijepiti i osigurati prvi poraz Svjetlosti od kad je odličan Igor Kovačević preuzeo momčadi iz Slavonskog Broda. Predvođeni sjajnim Petrom Ćosićem (21 poen, 4 skoka) gosti se nisu predavali do zadnjih sekundi susreta, no hrabrim nastupom u završnici Trogir na čelu sa trojcem Bizaca (24 poena, 5 skokova) - Poščić (20 poena, 10 skokova) - Žitko (21 poen, 6 skokova, 5 asistencija) nije pokleknuo konačno prekinuvši svoju crnu seriju od tri uzastopna poraza.

Iako posljednje vrijeme igraju prilično toplo-hladnu košarku Splićani nisu dopustili još jedno iznenađenje i goste iz Dubrovnika kući su poslali sa velikih 16 poena "manjka". Sjajnu utakmicu odigrao je Marko Batina koji je za 29 minuta upisao 27 poena uz četiri asistencija, a solidnih 19 minuta odradio je i Jere Macura (15 poena, 7 skokova). Sa po 13 poena goste je predvodio dvojac Ante Vranješ - Aleksandar Šćepanović.